Değerli arkadaşlar, yayına vereceğimiz bu yazımızda Huawei Ascend G630 format atma ve sıfırlama ayarları konusunda işlemlerin nereden yapılacağını ele alacağız.

Kullanımını gerçekleştirdiğiniz telefonunuzda yüklemiş olduğunuz bir uygulama ya da yapmış olduğunuz bir gezinti sonrasında hatayla karşılaşmış olabilirsiniz. Artık hataları gidermek mümkünken aynı zamanda telefonunuzu fabrika ayarlarına göndererek hızlandırmasını da sağlayabilirsiniz. Huawei Ascend G630 format atma ve sıfırlama adımları konusundaki işlemlerin nereden ele alınacağına beraber göz gezdireceğiz.

Gerçekleştirilen işlem aşamalarıyla birlikte telefonunuzun problemsiz şekilde sıfırlayabilirsiniz. İki farklı sıfırlama yöntemi olduğundan ötürü her iki yönden de işlemlerinizi ele alarak sıfırlama işlemlerinizi bitirmenize yardımcı olacağız.

Huawei Ascend G630 format atma ve sıfırlama

Huawei Ascend G630 format atma ve sıfırlama

Huawei Ascend G630 format atma ayarlarınızla ilgili öncelikle telefonunuzun içerisinde bulunan bilgilerin gitmemesi için yedeklerinizin alınması gereklidir. Yedeklerinizi alıp uygulama şifre bilgilerinizi bir kenara not almanız durumunda cihazın şarj oranının da %70 ve üzerinde olmasına dikkat etmeniz gerekiyor.

Şarj oranının bu şekilde olmaması haline yükleme işlemleri esnasında bağlantı kesilmeye uğradığında tekrar açılmama durumu ile karşılaşabilirsiniz. İhtimalleri göz önünde bulundurarak işlemleri devreye almanız da fayda bulunmaktadır. Her şeyi hazır hale getirdiğiniz o halde sıfırlama aşamalarına başlayabiliriz.

İlk olarak telefonunuzun ‘’Ayarlar’’ bölmesinin içerisine girerek oradan da ‘’Yedekle ve sıfırla’’ butonuna dokunun. Yapmış olduğunuz işlem neticesinde gelen ekranda ‘’Fabrika verilerini sıfırla’’ demenizle birlikte en son aşamada ‘’Telefonu sıfırla’’ seçeneğine dokunabilirsiniz. Telefonunuzun sıfırlama aşamalarını başlattığınız da artık işlemlerinizin ilk yöntemini ele almış oldunuz. İkinci formatlama işlemi için ise aşağıdaki bilgiler yeterli olacaktır.

Huawei Ascend G630 sıfırlama

Huawei Ascend G630 sıfırlama ayarları için ise ilk olarak telefonu kapatın.Ve ardından ‘’Sesiyükselt’’ tuşuyla birlikte ‘’Açma’’ yani (Power) tuşuna aynı anda basın.

Cihazın açıldığını gördüğünüz an Açma tuşundan elinizi çekin ve sesi yükselt tuşuna basılı tutmaya devam edin. Kurtarma yani (Recovery) ekranına ulaştığınızda gelen ekranda ‘’Sesi azalt’’ tuşu kullanımı ile birlikte ‘’Wipe data/Factory reset’’ seçerek ‘’Power’’ tuşuna basılı tutun. Gelen ekranda ‘’Reboot system Now’’ seçerek Açma tuşuna tıklayın.

Yukarıdaki adımların belirtilen şekilde işleme konulması ile birlikte herhangi bir sorun kalmadan işlemlerinizi bitirmiş olacaksınız. Eklemek ya da sormak istediğiniz bir yer olur ise bize bunu yorumdan bildirebilirsiniz.

Önceki İçerikThe Wild Age sistem gereksinimleri pc kaldırır mı?
Sonraki İçerikBiP konum yollayamıyorum ve gönderemiyorum
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here