Paylaş

Google play store satın almayı kapatma. Android cihazınızda play store çantanızda satın almayı devre dışı bırakmanız için ayarları anlatacağız.

Android telefon ya da tabletlere uygulama veya oyun indirmek istediğinizde Google play store alanına giriş işlemi gerçekleştirmekteyiz. Google play store market olarak işlev görmektedir. İçerisinde binlerce ücretli yada ücretsiz uygulamayı barındırmaktadır. Telefonları ya da tabletleri çocuğunuz ister istemez sizden isteyerek oyun oynamak istemektedir. Vermediğiniz zaman kalbi kırılacağı için zorunlu olarak vermektesiniz. Ücretli uygulamaların satın alınmasının önüne geçebilmek ise sizin elinizde olan bir işlemdir. Satın almayı kapalı hale getirmeniz halinde uygulama içerisinde ki ücretli uygulamaları satın alma işlemi pasif konuma gelecektir. Bu yapılan işlem bir nevi güvenlik adına yapılan bir işlemdir. Kart bilgilerini kontrol ettiğiniz de gelen ödeme dekontunda satın alınan uygulamalar yüzünden yine çocuğunuza kızamıyorsunuz. O yüzden buna engel olmak için yapılacak ayarlarımızı gözden geçirerek sorunu ortadan kaldıracağız.

Google play store satın almayı kapatma

Google play store güvene alma, google play store satın almayı iptal etme, google play store ücretli satın almayı nasıl kapatabilirim, play store satın almayı pasif duruma getirme, google play store güvenli hale getirme. Google play store üzerinde önlem alabilmek için ücretli uygulamaların satın alınımı kendi cihazınızdan kapalı konuma getirebilirsiniz. Ayarları sağladıktan sonra artık gönül rahatlığı ile çocuğunuza cihazınızı verebilirsiniz.

Google play store güvene alma

Telefonu verdiğiniz de yanlışlıkla uygulama çocuğunuz tarafından satın alınabilir. Bu ihtimali göz önünde bulundurduğunuz da eminim sizlerde telefon ya da tabletleri vermeye çekiniyorsunuzdur. Ya da verdikten sonra sürekli takip etmek zorunda kalıyorsunuz.

Google play store satın almayı kapatma, play store satın almayı kapatma, play store satın almayı iptal etme, play store güvene alma, google play satın almayı kaldırma, google play önlem alma

Buna gerek olmadığını ayarları yaptıktan sonra anlayabilirsiniz. İlk olarak telefonunuzdan google play store uygulamasına giriş işlemi gerçekleştiriyoruz.

  • Play store uygulamasına giriş yaptıktan sonra sol menüde bulunan üç çizgili alana tıklıyoruz.
  • Sonrasında ‘’Ayarlar’’ alanına giriş işlemi gerçekleştiriyoruz.
  • Ayarlar bölümüne girdikten sonra da ‘’ Satın alma işlemleri için kimlik doğrulaması iste’’ bölümüne erişim sağlıyoruz.
  • Gelen ekranda Bu cihazda Google Play’den yapılan tüm satın alma işlemleri için bölümünü seçip işlemlere devam ediyoruz.
  • Yaptığınız ayarlar neticesinde artık bir uygulama satın alınmak istendiğiniz de kimlik doğrulaması istenecektir. Böylelikle uygulama satın alma işlemi komple kapatılmış olacaktır.

Yapılan ayarlar doğrultusunda google play store satın almayı kapatma işlemleriniz bitecektir. Olur da bir sorun yaşarsanız bize durumu yorum kısmından belirtebilirsiniz.

Tavsiye yazımız olarak dilerseniz Facebook şunu yapmak istiyor nedir yazımızı inceleyebilirsiniz.

Google play store satın almayı kapatma, play store satın almayı kapatma, play store satın almayı iptal etme, play store güvene alma, google play satın almayı kaldırma, google play önlem alma

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here