Google play store kayıtlı cihazları kaldıramıyorum ya da silemiyorum diye strese girmenize gerek bulunmamaktadır. Play store uygulamasına kayıtlı telefonları kaldırabilmemiz için hangi ayarların yapılması gerektiğini sizlere sunacağız.

Google play store uygulaması Android telefonlarına oyun ve uygulama indirebilmemiz için sistemsel olarak var olan bir uygulamadır. Bu uygulama üzerinden facebook, twitter, instagram vs. tüm uygulamaların indirimini gerçekleştirebiliyoruz. Ayarlarımızı sağlarken de aynı zamanda bir gmail hesabının var olması gereklidir. Gmail hesabı oluşturulduktan sonra bu alana kayıt edilip daha sonrasında cihazımızda olmayan uygulamaları indirmeye başlıyoruz. Daha öncesinde kullanım gerçekleştirilen telefon uygulaması için ise Android uygulamasının cihaz yöneticisi alanında modeli ve markasının var olduğu bilgilerin geldiğini görebilirsiniz. Kayıtlı olan telefonların bu alandan nasıl kaldırılacağını merak eden bir çok kullanıcı bulunmaktadır. Yani eski telefonunuzda kayıt etmiş olduğunuz işlemler android cihaz yöneticisinde aktif gözükmemesi adına hangi yolların izlenilmesi gerektiğini sizlere detaylandıracağız. Nelerin yapılacağı, nasıl bir yol izlenimine gidileceğine gelin birlikte göz atalım.

Google play store kayıtlı cihazları kaldıramıyorum

Google play store kayıtlı cihazları kaldıramıyorum, play store kayıtlı cihazları kaldırma, play store kayıtlı cihazları silme, google play cihazlarım, play store kayıtlı telefonları silme, play store kayıtlı gmaili silme, play store kayıtlı telefonu kaldırma işlem ayarları için çaba gösterdiğinizin farkındayız. Gmail uzantısına bağlı açtığınız hesapta var olan kayıtlı cihazları nasıl silineceğini haberimizde kapsamlıca ele almış bulunmaktayız.

Play store kayıtlı cihazları kaldırma

Her telefonunuz android ise yeni almış olduğunuz bir telefonda eskiden var olan kayıtlı cihazları kaldırılması için uygulanacak adımlar bellidir. Öncelikle Play store hesabınızdaki gmail hesabınıza yine aynı şekilde Play store üzerinden giriş sağlayalım. İşlem gerçekleştirilmesi sonrasında oturum açmanızı istenen bir sayfa gelecektir. Bu alan üzerinden oturumu açalım.

Google play store kayıtlı cihazları kaldıramıyorum, play store kayıtlı cihazları kaldırma, play store kayıtlı cihazları silme, google play cihazlarım, play store kayıtlı telefonları silme, play store kayıtlı gmaili silme, play store kayıtlı telefonu kaldırma

Yapmış olduğumuz işlemler sonrasında ”Ayarlar” alanına giriş sağlayıp beraberinde ”Cihazlarım” alanına giriş gerçekleştiriyoruz. Yapılan tüm işlemler sonrasında gmail hesabınızda var olan Android cihazlar ekrana gelmiş olacaktır. Liste halinde gelen bu içerikleri ”Düzenle” ikonu üzerinden yeniden adlandırmayı deneyelim. İşlem ayarları sonrasında ”Menülerde göster” seçeneğinin yanında bulunan işaretli alanı kaldırmanızı rica ediyoruz. Bu işlemi sağladığınız andan itibaren ”Güncelle” kısmına tıklamanız sorunu ortadan kaldıracaktır.

Böylelikle Google play store kayıtlı cihazları kaldıramıyorum sorununu da ortadan kaldırmış olacaksınız. İlerlemesini sağladığınız adımlarda yaşanan sorunları yorum alanında belirtmeniz çözümünüzü hızlandırmış olacaktır. İyi gezintiler dileriz.

 

Önceki İçerikWhatsApp hesabımda Hey there i am using WhatsApp yazıyor
Sonraki İçerikSamsung kamera başarısız hatası alıyorum
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz