Google play store açılmıyor yüklenmiyor ya da yükleme adımı sırasında hata veriyorsa böyle bir durumda nasıl bir işlem sağlayacağınızı anlatacağız. Google play store uygulaması çalışmıyor ya da bağlantı yok sorunu veriyor ise bu durumda haberimiz sonrasında sorun ortadan kalkacaktır.

Tüm android telefonların içerisinde yer almakta olan ve uygulama indirmemize sebebiyet veren uygulamalardan birisidir Google Play Store uygulaması. Casper, Lg, Samsung, Asus vb. tüm cihazların içerisinde yer almakta olan Play store uygulaması oldukça önemli bir yer almaktadır. Fakat son dönemlerde play store uygulaması üzerinden yapılan işlem adımlarında çalışmıyor, yüklenmiyor ya da bağlantı yok tarzında hatalardan ötürü uygulama indirilemediğini bilgisi gelmektedir. Biz de sizden gelen bu hatanın temelinde yatan nedenleri kapsamlıca araştırmış bulunmaktayız. Yapılan işlem ayarlarını detaylıca ele alacağımız bu yazımız da sorunsuz bir şekilde işlem sağlayabilirsiniz. Play store uygulaması istenilen uygulamanın anında Android cihazınıza aracılık yapan bir uygulama olmasından ötürü çalışmaması sıkıntıya sebep vermektedir. Uygulamalara gelen güncellemelerden ötürü genelde sorunlar ortaya çıkmaktadır. Play store uygulaması haliyle bu güncellemelerden oluşan sorunlara bazen maruz kalabilmektedir.

Google play store açılmıyor yüklenmiyor

Google play store açılmıyor yüklenmiyor, play store açılmıyor, play store yüklenmiyor, play store çalışmıyor, play store hata veriyor, play store bağlantı yok, google play store çalışmıyor ve siz sırf bundan ötürü uygulama indirme yapamıyorsanız üzülmeniz gerek bulunmamaktadır. İlk önce cihazın ön belleğinin kontrollerini sağlayacağız.

Google play store çalışmıyor

Google play store uygulamasına giriş işlemi gerçekleştirdiniz ve çalışmadığınız gördünüz. Böyle bir durumda sırasıyla hangi nedenlerden kaynaklı olacağını sizler için ele alacağız.

 • Telefonunuzdan Ayarlar>Uygulamalar>Yüklenenler alanına giriş işlemi gerçekleştirdikten sonra,
 • Gelen bu alandan ‘‘Google Play Store” uygulamasını bulduktan sonra gelip tıklıyoruz.
 • Karşınıza gelecek olan ekranda ilk olarak ”Ön belleği temizle” alanına tıklıyoruz.
 • Beraberinde ”Verileri sil-Temizle” ikonuna tıklayıp işlemlerimizi tamamlıyoruz.

Yaptığımız aynı işlemi Google Play Store uygulaması alanından bularak aynı şekilde işlemlerini sağlamanızı rica ediyorum.

Google play store hata veriyor

Google play store ile ilgili alınan hataların başında güncellemelerin geldiği de çok aşikardır. Gelen güncellemeler ile birlikte uygulama yapımcısı getirdiği güncelleme de var olan sorunu ikinci bir güncelleme ile sorunu ortadan kaldırmaktadır.

Fakat sizin telefonunuzdan olduğundan fazla bir uygulama var ise bu durumda Play store uygulamasında getirilen güncellemeler performans düşüklüğüne sebebiyet verecektir.

 • Google play store gelen güncellemeleri devre dışı bırakabilmemiz için,
 • Play store uygulaması açıkken sol üst alan da bulunan üç çizgili kısma tıklayıp gelen ekranda ”Ayarlar” alanına giriş sağlıyoruz.
 • Karşımıza gelecek olan seçenekler içerisinde ”Uygulamaları otomatik güncelle” seçeneğini ”Uygulamaları otomatik güncelleme” şeklinde değişikliğini sağlayalım.

 

Google play store açılmıyor yüklenmiyor, play store açılmıyor, play store yüklenmiyor, play store çalışmıyor, play store hata veriyor, play store bağlantı yok, google play store çalışmıyor

Google play store açılmıyor yüklenmiyor, play store açılmıyor, play store yüklenmiyor, play store çalışmıyor, play store hata veriyor, play store bağlantı yok, google play store çalışmıyor

Google play store açılmıyor

Bahsedilen adımlar sonrasında hala daha sorun devam ediyorsa bu durumda diğer yöntemlerimizi deneyeceğiz.

Google play store uygulaması ile birlikte arka planda entegre edilen bir yükleme söz konusu olmasından dolayı bu bağlantının da içerisine giriş sağlayıp verileri silmeniz gereklidir.

 • Ayarlar>Uygulamalar>Yüklenenler bölümüne giriş işlemi sonrasında gelecek olan ekranda yer alan Google play hizmetine tıklayıp ”Verileri sil” diyerek işlemlerimizi tamamlayalım
Google play store indirmiyor

Yaptığımız tüm işlem ayarları sonrasında hala daha google play store uygulaması açılmadı ya da indirme adımında sorun yaşatıyor ise,

 • Cep telefonumuzdan Ayarlar>Uygulamalar alanına giriş gerçekleştiriyoruz. Burada yer alan indirme yöneticisini buluyoruz.
 • İçerisine giriş işlemi sağladığımızda Devre dışı olarak gözüküyorsa burayı etkinleştir olarak değiştiriyoruz.
 • Etkinleştirme işlemi devreye alındıktan sonra artık uygulama devreye alınacak ve inmeye başlanacaktır.
Play store uygulama indirmiyor

Tüm yapılan işlemler sonrasında sorun devam ediyorsa bu durumda Google müracaat ederek sorunu kendilerine bildirmemiz gereklidir.

 • Buraya tıkladıktan sonra sorunu google iletmemiz halinde gerekli incelemeler onlar tarafından da sağlanacaktır.

Bahsedilen tüm işlemleri sağladınız ve hala daha Google play store açılmıyor yüklenmiyor sorunu devam ediyorsa böyle bir durumda cihazın sıfırlamasını sağlayabilirsiniz. Akılda yer eden sorunlar varsa yorum alanında belirtebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz