Paylaş

Google play sıralama neye göre yapılıyor. Google play aradığım uygulama gelmiyor karşıma çıkmıyor ya da son sıralarda geliyor diyenlere özel yazımızı hazırladık.

Android işletim sistemli telefon ya da tablet cihazlarda bir uygulama indirmek istediğimiz de doğrudan Google play store giriş sağlamaktayız. Hemen hemen tüm uygulamaları da android cihazlarda bu alan üzerinden indirilmesi gerçekleştirilmektedir. Bazı telefon ya da tablet kullanıcıları aradıkları uygulamaların ya çıkmadığını ya da en son sıralarda çıktığını dile getirmektedir. Dolayısıyla aramış olduğu uygulamayı en sonunda bulmak istemediğimiz için sıralamanın neye göre yapıldığını bilmek istemeniz en tabii hakkınızdır. Anroid telefon ya da tablette var olan google play store programı ile ilgili sıralamayı kendi yapmak isteyenler böyle bir ayarın uygulama da var olup olmadığını da haliyle merak etmektedir. İşlemlerin araştırmasını sizler için yaptık detaylar aşağıdaki gibidir.

Google play sıralama neye göre yapılıyor

Google play store uygulama en sonda çıkıyor, google play store sıralamayı kendim yapabilir miyim, google play uygulama bulamıyorum, google play aradığım uygulama gözükmüyor, google play aradığım uygulama sonda çıkıyor. Telefonlarımıza ya da tabletimize google play store alanından bir oyun ya da uygulama indirmek istediğimiz de aranan uygulama sonda çıkıyor ve siz bu sıralamayı üste almak istiyorsanız ayarların nasıl ilerlediğini sizinle paylaşıyor olacağız.

Google play aradığım uygulama gelmiyor

Google play store üzerinden arama sağlanan bir uygulamadaki sıralamaları kendinize göre yapmak isteyişine ilişkin bir alan ne yazık ki bulunmamaktadır. Tabi siz bir konu üzerinde araştırma sağladığınız da her zaman en çok indirilen uygulama gelmeyebiliyor. Farklı uygulamalarda üst sıralarda çıktığını söyleyebilmek mümkündür.

Google play sıralama neye göre yapılıyor, google play aradığım uygulama gelmiyor, google play uygulama sonda çıkıyor, google play sıralama, google play uygulama gözükmüyor, google play indirme sıralaması

Bazende uygulamanın fazla milyonlarca indirilip daha sonrasında cihazlardan aynı oran derecesinde kaldırılması da buna engel teşkil eden bir diğer sebeplerden birisidir. Yani google play store uygulaması içerisinde sıralama tamamen oy ve ücretli ücretsiz olacak şekilde sıralamaktadır. İndirilme oranına göre herhangi bir sıralamanın dahil edilmediğini sizlerle paylaşmak isteriz.

Aradığınız uygulamanın alt sıralarda çıkması ise eksi puanlamalar sonucu yapılan olumsuz yorumlarla alakalıdır. Yani indirmeye göre sıralama olması durumunda bu kezde yeni çıkan uygulamaların şansı yüzdelik dilimde 0 a inecek. Bunun önüne geçilebilmesi için oylara göre sıralama işlemleri sağlanmaktadır. Uygulamaların en önde çıkış sebeplerinin sıralaması buna göre yapılmaktadır.

Google play sıralama neye göre yapılıyor, google play aradığım uygulama gelmiyor, google play uygulama sonda çıkıyor, google play sıralama, google play uygulama gözükmüyor, google play indirme sıralaması

Uygulama gelmiyor ya da çıkmıyor diyenler için böyle bir durumun yaşanması ihtimal değildir. Muhakkak uygulamanın adını hatırlamıyor olabilirsiniz. Yanlış girildiği için google play uygulamayı karşınıza çıkarmamaktadır. Ama uygulama varsa zaten alt sıralarda da olsa onu görebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here