Paylaş

Google Play Protect nasıl çalışır ne işe yarar. Google Play Protect hakkında merak edilenlerin tamamını yazımız da sizlerle paylaşıyor olacağız.

Android işletim sistemli telefonlarımıza bir uygulama yüklemesi yapmak için Google Play Store alanını kullanmaktayız. Telefonumuza merak ettiğimiz ya da işimizi görecek olan tüm uygulamaları indirmekteyiz. İndirilen bu uygulamaların bir denetleyicisi var mı yok mu diye düşündüğünüz eminim çok olmuştur. İşte Android işletim tabanlı telefon ya da tabletlerde bu sırada Google Play Protect devreye girmektedir. Google Play Protect devreye girmesiyle beraber telefonumuza indirmiş olduğumuz uygulamaların zararlı olup olmadığına ilişkin denetlemeyi üstlenmektedir. İndirmiş olduğumuz bir uygulamanın zararlı olması halinde bize o uygulamanın kaldırılmasına yönelik bir uyarı bilgisi vermektedir. Gelen uyarıyı dikkate almanız da fayda bulunmaktadır. Çünkü indirilen uygulama telefonunuza ciddi zararlar verebilir. Yani kısaca özet geçecek olursak Google Play Protect Android’in zararlı yazılımlardan korumak için geliştirilmiş bir özelliktir. Daha kapsamlı bilgiler ise yazı içerisinde yer almaktadır.

Google Play Protect nasıl çalışır ne işe yarar

Google play protect ne işe yarar, Google play protect nedir, Google play protect nasıl çalışır, Google play protect nasıl kullanılır, Google play protect çalışma şekli. Telefonlarınıza yüklenmiş olan ya da play store alanından yeni yükleyeceğiniz bir uygulamanın denetlemesini sağlayarak bu denetme sonrasında zararlı bir yazılım olup olmadığını sizlere uyarı bilgilendirmesi şeklinde iletmektedir.

Google play protect nedir

Google Play protect belirttiğimiz üzere çalışma şekli denetleme üzerinedir. İndirmek istediğiniz bir uygulamanın denetlemesini sağladıktan sonra bir sorun varsa bunu size zararlı olduğunu bildirmektedir. Önceden yüklemiş olduğunuz bir uygulama varsa da bununda denetlenmesi sonrasında uygulamanın kaldırılması gerektiğine ilişkin bilgi vermektedir.

Google Play Protect nasıl çalışır ne işe yarar, google play protect nedir, google play protect nasıl kullanılır, google play protect nasıl çalışır, google play protect ne işe yarar, google play protect görevi

Denetleme anlık ya da haftalık olacak şekilde değil sürekli olacak şekilde yapılmaktadır. Her an uygulamaların denetlemesini üstelenerek indirilen bir uygulama içerisinde bulunan zararlı yazılımın yok etmesi değil de uygulamanın tamamen telefonunuzdan kaldırılmasına ilişkin bilgi paylaşımı vermektedir.

Özellik Android işletim sistemli kullanıcılar için kaçınılmaz bir özellik olmasından ötürü gelen her türlü bilgilendirmeyi dikkate almanız da fayda bulunduğunu belirtebiliriz. Onun dışında dilerseniz sizin için hazırlamış olduğumuz Facebook Oyun Bildirimlerini Açma Kapama makalemizi inceleyebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here