Paylaş

Google Play Protect devre dışı bırakma. Android cihazınızı zararlı yazılımlara karşı koruyan Google play protect çalışmasın istiyorsanız yapmanız gerekenleri konu aldık.

Telefonlarınıza yüklü olan uygulamaların denetlemesini sağlayarak cihazı dış saldırılara karşı korumaktadır. Google play protect kaldırmak isteyenler için neler yapılması gerektiğini anlatacağız. Yüklü bir uygulamanız da var olan zararın size uyarı olarak gelmesinden rahatsızlık duyduğunuz andan itibaren gelen bu uyarıyı nereden kapatacağını eminim merak ediyorsunuzdur. Aslında sizin adınıza bir denetleme yapan ve zararlı gördüğü yazılımları otomatik olarak sizin karşınıza sunmaktadır. Özelliğin devre dışı bırakılmaması gerektiğini belirtmekte fayda bulunuyor. Ama siz her ne olursa olsun gezinti sırasında ya da kullandığınız uygulama içinde herhangi bir bilgilendirme almak istemiyorsanız yapmanız gerekenlere birlikte göz gezdireceğiz. Google play protect devre dışı bırakmak ve kapatmak için sağlanacak ayarlar aşağıdaki gibidir.

Google Play Protect devre dışı bırakma

Google play protect kapatma, Google play protect nasıl kapatılır, google play protect devre dışı bırakamıyorum, google play protect iptal etme, google play protect çalışmasın, google play protect uyarı gelmesin. Android işletim sistemli telefonunuza Google play store alanı üzerinden bir şey indirdiğiniz de ya da indirmiş olduğunuz bir uygulama ile ilgili uyarı gelmesini istemeyebilirsiniz. Google play protect kapatılması için nelerin gerekli olduğuna birlikte bakacağız.

Google play protect kapatma

Google play protect tarafından tarafımıza gelen zararlı yazılım uyarılarının gelmesini istemeyebilirsiniz. İlk olarak Google play store alanının içerisine giriş işlemi gerçekleştiriyoruz. Bu alana giriş yaptıktan sonra Menüyü kaydırdıktan sonra Play Protect yazısını göreceksiniz.

Google Play Protect devre dışı bırakma, google play protect kapatamıyorum, google play protect çalışmasın, google play protect kapatma, google play protect devre dışı kalmıyor, google play protect iptal etme

  • Play protect alanına dokunup giriş yaptıktan sonra,
  • Gelen ekranda ‘’Cihazı güvenlik tehditlerine karşı tara’’ bölümünü kapalı hale getirmeniz halinde işlemlerinizi tamamlamış olacaksınız.
  • Yaptığımız bu işlem ayarı sonrasında artık uyarı gelmemesi gereklidir. Hala daha uyarı bilgisi alıyorsanız bu durumda cihazı kapatıp yeniden açmanız gerekiyor.
  • Kapanıp açıldıktan sonra artık herhangi bir uyarı Google play protect tarafından herhangi bir uyarı almayacaksınız. Ve özellik devre dışı kalmış olacaktır.

Google Play Protect devre dışı bırakma işlemleriniz yukarıda belirtilen şekilde sağlamanız halinde devre dışı bırakılacaktır. İsterseniz sizin için hazırlamış olduğumuz Facebook oyun bildirimlerini açma kapatma yazımızı inceleyebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here