Merhaba arkadaşlar, yayınladığımız bu yazımızda Google Meet donuyor kasıyor yavaş çalışıyor sorununun altında yatan nedenin ne olduğunu birlikte inceleyeceğiz.

Google dünyanın zor dönemlerden geçtiği bu zamanda Meet özelliğini tüm kullanıcılara duyurdu. Özellik internet üzerinden çalıştığından dolayı bazen farklı hatalarla karşılaşılabilmektedir. Google Meet donuyor kasıyor yavaş çalışıyor diye bilgi veren kullanıcı kitlesinin oldukça fazla olduğunu söyleyebiliriz. Yaşanan sorunun nasıl giderileceği konusunda sizleri bilgilendireceğiz.

  • Makalemizdeki ayarları işleme koymanız ile birlikte sorununuzu kısa süre içerisinde giderebileceksiniz.
  • Şimdi konuyu daha fazla uzatmadan ayarları nereden yapacağınıza bakalım.

Google Meet donuyor kasıyor yavaş çalışıyor

Google Meet

Google Meet yavaş çalışıyor ise hemen internet bağlantınızı gözden geçirin. Bağlantılarınızda bir problem görünmüyorsa arka planda çalışan uygulamalarınız varsa bunları kapatın. Wifiden bağlanıyorsanız eğer modemi kapatıp açarak deneme gerçekleştirin.

  • Teknik bilgiye sahipseniz modeminizin içerisine girip kanal ayarlarınızı yapın.
  • Ayarları yaptıktan sonra tekrar test edin.
  • Telefondan giriş yapıyorsanız eğer uygulamayı kaldırıp yeniden yükleyin.
  • Bilgisayar üzerinden giriş yapıyorsanız antivirüs programı ile bilgisayarınızı taratın. Ve daha sonrasında tekrar teste alın.
  • Sorun bu yapmış olduğunuz işlemlerle birlikte de giderilmez ise farklı bir arıza yaşıyor olabilirsiniz.
  • Bunun içinde yine aynı şekilde aşağıdaki bilgileri inceleyebilirsiniz.

Google meet donuyor

Google Meet donuyor kasıyor yavaş çalışıyor

Google meet donuyor bu sorun sadece sizde olmayabilir. Karşı tarafında bağlantısında problem varsa bundan dolayı da donma sorunu yaşıyor olabilirsiniz. Doğal olarak onunda aynı işlemleri kontrol etmesini isteyebilirsiniz.

Normal şartlarda Google Meet programında donma ya da kasma sorunlarının yaşanma nedenleri genel itibariyle internet yavaşlığıdır. Ya da ara ara internet kesintilerin olmasından dolayıdır. Yaşanan aksaklığın tekrar etmesini istemiyorsanız eğer bağlantılarınızı sürekli gözden geçirmeniz gerekiyor. Toplantılar bayağı bir kalabalık oluyorsa donma olaylarının normal olduğunu söyleyebiliriz.

Yakın zamanda kullanımı yaygınlaşacak olan Google Meet uygulamasında buna benzer hatalarla karşılaşabilirsiniz. Dolayısıyla bizde uygulama içinde yaşanan aksaklıkların çözümüne yönelik bilgileri sizlere aktarmaya devam edeceğiz. Google Meet için sormak ya da aklınıza takılan problemleri bize yorum alanından bildirebilirsiniz. ZOOM uygulamasına rakip olarak geliştirilen uygulama oldukça işinizi görecektir.

Önceki İçerikRing of Elysium sistem gereksinimleri pc kaldırır mı?
Sonraki İçerikScrap Mechanic sistem gereksinimleri pc kaldırır mı?
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz