Paylaş

Google chrome yazı tipini özelleştirme. Tarayıcıdaki yazı şeklinin değiştirilmesini istiyorsanız bu hususta hangi ayarların gerekli olduğunu kontrol edeceğiz.

Telefonlarımızda olduğu gibi bilgisayarlarımız ve kullanım gerçekleştirdiğimiz uygulamaların içerisindeki yazı tiplerini kendimiz özelleştirebilirsiniz. Yani varsayılan yazı tipini kullanmak zorunda değilsiniz. Her uygulamanın içerisinde olmasa da sıklıkla kullanım yapılan uygulamalarda bulunmaktadır. Google chrome tarayıcısında da aynı durumun geçerli olduğunu söyleyebiliriz. Mevcutta kullanılan yazı tipini kendinize göre özelleştirmek istiyorsanız bu ayarların hangi alandan gerçekleştirileceğini hazırlamış bulunuyoruz. Öncesinde hazırladığımız yazılarımızda yazı tipi boyutuyla alakalı adımların nereden yapıldığını sunmuştuk. Aynı zamanda ekranın yakınlaştırılması ya da uzaklaştırması da yine sizlerin elindeyken yazı tipini değiştirmeyi de sizlere bırakmaktadır.

Google chrome yazı tipini özelleştirme

Google chrome yazı tipi nasıl özelleştirilir, chrome yazı tipini değiştirme, google chrome yazı tipi nasıl değiştirilir, google chrome yazı tipi değiştirmeyi bulamıyorum, google chrome yazı tipi ayarlarını kendime göre ayarlamak istiyorum. Görünen yazı tiplerinin kendinize göre ayarlanması tamamen sizlerin elindedir. Gerekli olan ayarların nereden yapıldığını ise hazırlanan makalemiz içerisinde anlatarak işlemlerimizi bitireceğiz.

Google chrome yazı tipi değişsin

Bilgisayarınızdan google chrome tarayıcınızı açtıktan sonra gelen ekranın hemen sağ üst köşesinde bulunan üst üste üç çizgili bölmeye tıklıyoruz. Ardından Ayarlar alanına giriş gerçekleştirip işlemlerimize devam ediyoruz.

Google chrome yazı tipini özelleştirme, chrome yazı tipini değiştirme, chrome yazı tipi nasıl değiştirilir, google chrome yazı tipi değişikliği, chrome yazı tipi nasıl özelleştirilir, chrome yazı tipi ayarları
  • Gelen ekranın sol menüsünde Görünüm yazısını göreceksiniz.
  • Görünüm sekmesine tıklamanızla beraber açılacak olan sayfanın yazı tipini özelleştir alanına girişimizi sağlayacağız.
  • Yazı tipi şekilleri karşınızda sıralanacaktır. Sıralanan bu tiplerden hangisi sizler için uygunsa buna bağlı olarak seçiminizi gerçekleştirebilirsiniz.
  • Google chrome üzerinde yapacağınız bu değişiklik sonrasında yazı şekilleri istediğiniz şekilde ayarlanmış olacaktır.
  • Tekrar değiştirmek istediğinizde de yine aynı alana gelerek işlem aşamalarını tamamlayabilirsiniz.
  • En çok tercih edilen tarayıcılar arasında yerini alan Google chrome tarayıcısındaki yazı tipini özelleştirme ayarlarını belirtilen şekilde kaleme alabilirsiniz.
  • İlgili tarayıcıda karşılaştığınız ya da farklı merak ettiğiniz bir yer olursa bize bunu yorum kısmından iletmeniz yeterlidir.
Google chrome yazı tipini özelleştirme, chrome yazı tipini değiştirme, chrome yazı tipi nasıl değiştirilir, google chrome yazı tipi değişikliği, chrome yazı tipi nasıl özelleştirilir, chrome yazı tipi ayarları

Gerçekleştirilen ayarlar bu kadardı. Yaptığınız ayarlar devreye girmezse şayet bilgisayarınızı yeniden başlatmanız yeterlidir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here