Google chrome yazı boyutunu değiştirme. Tarayıcı chrome ise yazı boyutunu küçültüp büyültmek için yapılacaklardan kısaca bahsedeceğiz.

Bilgisayarınıza birçok tarayıcı yükleyebilirsiniz. Herkes kendine yakın gelen ve daha kolay kullandığı tarayıcı üzerinden araştırmalarını sağlamaktadır. Son zamanların en gözde tarayıcılarından olan Chrome ise tercihler arasında bulunan tarayıcılardır. Google chrome kullanımı bir çok kullanıcıya daha kolay geldiği için genel olarak bu tarayıcı daha çok tercih edilmektedir. Tarayıcılarında kendi içerisinde birçok özelliği ve ayarı bulunmaktadır. Bilgisayardan giriş yaptığınız Google Chrome tarayıcısında yazı boyutuyla ilgili sorunlar yaşıyorsanız bu boyutu kendinize bağlı olarak değiştirebilmek yine sizin elinizde olan bir işlemdir. Chrome tarayıcısında yazı boyutunu küçültüp büyütmenin farklı yöntemleri bulunmaktadır. Tüm bu yöntemleri sizlere söyleyerek hangilerinden yararlanmak istiyorsanız buna bağlı ayarlarınızı sağlayabilirsiniz. İsterseniz şimdi bunu nasıl yapacağımıza bir göz atalım.

Google chrome yazı boyutunu değiştirme

Chrome yazıları küçültme, chrome yazıyı yakınlaştırma, google chrome yazı nasıl yakınlaştırılır, chrome yazıyı büyültme, google chrome yazıyı uzaklaştırma, chrome yazı boyutunu değiştirme, chrome yazı boyutu nereden değiştirilir. Tarayıcınız olan Google Chrome üzerinden yazılar çok yakın ya da çok uzak geliyorsa bunu ayarlayıp kullanıma devam etmek sizin elinizde olan bir işlemdir.

Chrome yazıyı uzaklaştırma

Tarayıcınızı açtığınız da yazılar çok küçük veya büyükse bu durumda ekranın sağ üst alanında bulunan (…) çizgili bölüme tıklayarak ‘’Ayarlar’’ bölümüne giriş işlemi sağlıyoruz. Ayarlar alanına geldiğinizde de bu alanda ‘’Yakınlaştır’’ yazısını göreceksiniz. ‘’-,+’’ işaretlerine tıklayıp yakınlaştırıp uzaklaştırmayı işleme alabilirsiniz. (-) basında ekran uzaklaşacaktır. Yani yazıların küçüldüğünü göreceksiniz. (+) işaretine tıkladığınızda ise yazıların yakınlaştığını yani büyüdüğünü görebilirsiniz.

Google chrome yazı boyutunu değiştirme, chrome yazıyı küçültme, chrome yazıyı büyültme, chrome yazı boyutunu değiştirme, chrome yazılar büyümüyor, chrome yazıları uzaklaştırma

Eğer bu yöntemi sürekli tekrarlamak istemiyorsanız bu durumda tarayıcının içerisindeyken klavye üzerinde bulunan CTRL tuşuna basılı tuttuktan sonra farenizin orta tuşuyla büyültüp küçültmeyi sağlayabilirsiniz.

Ya da isterseniz CTRL tuşuna bastıktan sonra yine klavye üzerinde bulunan (+) ve (-) tuşlarına basarak bu işlemleri tamamlayabilirsiniz. Google chrome yazı boyutunu değiştirme ayarlarını yazımızdaki gibi işleme almanız halinde sorun kalmayacaktır. Yapamadığınız ya da hata alınan bir yer olursa bize yorumdan iletebilirsiniz. İyi gezintiler.

Önceki İçerikiphone kullanılmayan uygulamalar silinsin
Sonraki İçerikTik tok mesajı üste iğneleme nerede
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz