Paylaş

Google chrome tarayıcınız kuruluşunuz tarafından yönetiliyor problemi için yapmanız gereken işlem aşamalarının neler olduğunu yazımızda anlatacağız.

Google chrome tarayıcınız kuruluşunuz tarafından yönetiliyor

Google chrome, Adından da anlaşıldığı üzere Google tarafından geliştirilmekte olan bir tarayıcıdır. Microsoft Windows sürümü ise Eylül 2008 tarihinde piyasaya sürülmüştür. Daha sonrasında da diğer işletim sistemleri üzerinden geliştirilmiştir. Google chrome tarayıcınızı açtığınızda var olan hatayı alıyorsanız çözüme yönelik işlemleri kontrol edeceğiz.

Tarayıcı kullanımı kişiden kişiye değişkenlik göstermektedir. Birazda alışkanlık diyebiliriz. Örneğin siz Google chrome tarayıcısını sevip beğenerek kullanabilirsiniz. Ancak bir başka arkadaşınızda farklı bir tarayıcıyı kullanabilir.

Tarayıcıların tamamında kullanım esnasında bazı sorunlarla karşılaşılabilmektedir. Google chrome tarayıcısında da bazen istemediğiniz hatalar ile karşılaşabilirsiniz. Son zamanlarda daha çok artış gösteren hatalardan birisi de ‘’Tarayıcınız kuruluşunu tarafından yönetiliyor’’ uyarısıdır.

Alınan bu hata sonrasında eminim sizde herkes gibi tarayıcınız üzerinde farklı bir işlem yapamayabilirsiniz. Lakin hemen paniğe girip moral bozmanıza gerek bulunmaktadır. Yaşadığınız sorun ile ilgili hangi yolları takip etmeniz gerektiğini adım adım kaleme aldık.

google chrome

Google chrome tarayıcınız kuruluşunuz tarafından yönetiliyor çözümü

  • Hatanın meydana gelmesindeki en büyük etkenlerden birisi yüksek ihtimalle bulaşan bir virüstür.
  • Şayet aktifte kullanmış olduğunuz bir virüs programı varsa bunu hemen devreye koyun.
  • Öncelikle bilgisayarınızı antivirüs programı ile tarayın.
  • Yaptığınız bu işlem sonrasında tekrar google chrome giriş yaparak hata var mı yok mu? Bunu test edin.
  • Problem hala devam ediyorsa https://yadi.sk/d/hbWF7ADHTSekOw programını indirin.
Google chrome tarayıcınız kuruluşunuz tarafından yönetiliyor
  • Dosya indirildikten sonra üzerine gelip sağ tıklayıp ‘’Yönetici olarak çalıştır’’ diyelim.
  • İşlem sonrasında bat dosyası arka planda çalıştığından dolayı Chrome polcy’leri temizlenmiş olacaktır.
  • Yaptığınız bu işlem sonrasında ise en sonda da zemana antimalware yazılımı ile cihazınızı taratmalısınız. Bu taratmayı sağlayabilmeniz için de https://www.zemana.com/tr/indir adresinden indirmeyi gerçekleştirebilirsiniz.
  • İndirildikten sonra ‘’Tara’’ diyerek bilgisayarınızı taratın.
  • İşlemler bittikten sonra Google chrome giriş yaptığınızda aldığınız hata artık gelmeyecektir.

Karşılaşmış olduğunuz sorun sonrasında yukarıdaki işlemler probleminizi giderecektir. Oldu ki diyelim yine problem devam ediyor bunu bize yorumdan ulaştırabilirsiniz. Sizin de konuya ekstradan eklemek istedikleriniz var ise yine aynı şekilde yorum kısmından iletebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here