Paylaş

Google chrome sürekli yenileniyor çözümü. Giriş yaptığımız chrome tarayıcısının sürekli kendisini yenilmesinin önüne geçebilmek için çözüm haberimizde.

Son dönemlerde google chrome kullanıcıların teknik olarak yaşadığı sorunlardan birisi de kendini yenileme sorunudur. Bir araştırma sağladığımız da ya da bir film izlediğimizde sayfanın sürekli kendini yenilemesi o an inanılmaz derece bizleri sıkıntıya sokacaktır. Sırf bundan dolayı google chrome tarayıcısını bilgisayarlarından silen kullanıcılar dahi bulunmaktadır. Google chrome tercih eden kullanıcıların bu tarayıcıdan vazgeçmemeleri adına ilgili kontrollerimizi gerçekleştirmiş bulunuyoruz. Elbette karşılaştığınız sorun oldukça sıkıntı yaşatacak bir durum ama her sorunun kendi içerisinde bir çözümünün olduğunu unutmamanız da yarar bulunmaktadır. Tarayıcıyı bilgisayardan kaldırıp yeniden yüklemekte bir çözüm yöntemidir. Ama bu yöntem işinizi görmediği andan itibaren diğer çözüm aşamalarını birlikte kontrol ederek sorunumuzu ortadan kaldıracağız. Bu sayede problemsiz şekilde ayarlarımızı tamamlamış olacağız.

Google chrome sürekli yenileniyor çözümü

Chrome sürekli yenileniyor, google chrome sayfayı yeniliyor, chrome yenileme sorunu, google chrome tarayıcım kendi kendine yeniliyor, chrome tarayıcısı kendini yeniliyor, chrome sayfanın yenilenmemesi için ne yapmam gerekiyor. Bilgisayarlarımıza farklı farklı tarayıcılar indirip o tarayıcılar üzerinden internete giriş sağlayabiliyoruz. En çok tercih edilen tarayıcılardan biriside Google Chrome tarayıcısıdır. Hem kullanım kolaylığı hem de hızlılığıyla kullanıcılar göz bebeği halinde olduğunu söyleyebiliriz.

Chrome sayfa yenilenmesin

Bir tarayıcıya alıştığınızda diğer tarayıcılar size yabancı gelebilir. İşte bu yüzden alışkanlığınızı yaşanan bir sorundan ötürü bozmanızı istememekteyiz. Yenileme sorunu sonrasında google chrome tarayıcısından boş bir internet sayfası açarak arama satırı alanını temizleyip bu alana ‘’ chrome://flags/#automatic-tab-discarding’’ yazıp enter tuşuna basıyoruz.

Google chrome sürekli yenileniyor çözümü, chrome yenileniyor, chrome sayfaları yeniliyor, google chrome kendiliğinden yenileniyor, chrome kendi kendine yenileniyor, chrome yenilenmesin
  • Ayarlar sekmesi ekranı geleceğinden ötürü bu alandan ‘’Otomatik sekme silme’’ ayarını bulunuyorsunuz.
  • Sayfa sizde İngilizce olarak açıldıysa arama alanına Türkçe olarak yazsanız bile belirtilen ayar sarı şekilde gösterilecektir.
  • Sayfanın yanındaki seçeneğe tıklayıp bu alandan ‘’Devre dışı’’ bağlantısını seçerek kayıt işlemlerini sağlıyoruz.
  • Sağlanan ayarlar sonrasında google chrome tarayıcısındaki yenileme sorunu da artık giderilmiş olacaktır.
Google chrome sürekli yenileniyor çözümü, chrome yenileniyor, chrome sayfaları yeniliyor, google chrome kendiliğinden yenileniyor, chrome kendi kendine yenileniyor, chrome yenilenmesin

Oldu ki hata almaya devam ederseniz konu ile ilgili yorum alanından durumu bizlere iletmeniz yeterlidir. Fakat çözüme ilişkin yukarıdaki ayarları işleme koyduktan sonra bu sorunun giderildiğini sizlerde görebileceksiniz.

1 Yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here