Google chrome sifre koyamıyorum nasıl koyulur. Google chrome tarayıcısı açıldığında şifre sormasını istiyorsanız haberimize göz atmanız yeterli olacaktır.

İnternet tarayıcıları arasında en çok tercih edilen uygulamalardan birisi de google chrome tarayıcısıdır. Tarayıcının çok tercih edilme sebeplerinden biri de her istenilen işlemin var oluşudur. Yani kullanıcıların isteklerini karşılıksız bırakmamak adına kendine ait bir web mağazası bulunmaktadır. Bu alan üzerinden isteklerinizi aynı google play store olduğu gibi aratıp ilgili uzantıyı uygulamaya eklemesini sağlayabiliyorsunuz. Tabi yapılan bu işlemde sizin uygulama içerisinde daha rahat bir şekilde gezinti yapmanıza olanak sağlamaktadır. Yakın zaman içerisinde artık tüm bağlantı ayarlarını ve internet sekmelerini google chrome sekmesinde açan kullanıcılar şifreleme yapmak istemektedirler. Şifreleme işlemleri için de uygulamalara koyulan işlemler yeterlilik göstermemektedir. Kullanılan tarayıcı şayet google chrome ise sayfaların gelmesi için şifre belirleyebilirsiniz. Böylelikle siz bilgisayar yanında değilken dahi kimse sizin bilginiz dışında internet üzerinden gezinti bile sağlayamasın. Ancak bu işlemin nasıl yapılacağını bilmeyen kullanıcı sayısı da hiç azımsanmayacak kadar fazladır. Hadi gelin google chrome tarayıcısına şifreleme işlemlerini nasıl koyacağınıza birlikte göz atalım.

Google chrome sifre koyamıyorum nasıl koyulur

Chrome şifre koyma, chrome tarayıcısına şifre koyamıyorum, google chrome şifre koyma işlemlerini nasıl yapabilirim, tarayıcıya şifre koymak istiyorum. Google chrome tarayıcısını çok seven ve bu tarayıcıdan hiç vazgeçmeyen kullanıcılar için uygulamaya eklenecek bir eklentiyle birlikte artık şifre koyabileceksiniz. Bunun nasıl olacağını ise sizlere kapsamlıca tek tek ele alacağız.

Chrome şifre koyma

İnternete erişim sağlayabilmemiz için bir tarayıcı kullanmanız şarttır. Bunun içinde bir çok tarayıcı mevcuttur. Bu tarayıcılar içerisinde en çok tercih edilenler arasında da google chrome tarayıcısı yer almaktadır. Kullanıcılarının merak ettiği konulardan birisi de uygulamaya nasıl şifre koyulmasıdır.

  1. Google chrome tarayıcısını açıyoruz. Sonrasında sayfanın sol tarafında yer almakta olan ”Uygulamalar” alanına giriş işlemi gerçekleştiriyoruz.
  2. Buraya tıkladıktan sonra ”chrome web mağazası” adı altında bir sayfa gelecektir.
  3. Gelen sayfaya tıkladıktan sonra arama alanına ”browser lock” yazıp ara diyoruz.
  4. Karşınıza gelen ilk ekrandaki uygulamayı ”Chorme ekle” diyerek eklemesini sağlıyoruz.
  5. Ardından sizlere tarayıcı için aktif edilsin mi uyarısı gelecektir.
  6. Bunu yaptıktan sonra şifreyi kendinize özgü belirlemeniz yeterli olacaktır.
  7. Artık her açıldığında şifre istenecektir.
  8. Google chrome koyulan şifrenin kaldırılabilmesi için ise ctrl+shift+L birlikte basmanız yeterli olacaktır.

Ayarlar sonrasında Google chrome sifre koyamıyorum nasıl koyulur sorusunu yanıtlamış ve tarayıcınıza şifrelemeyi yapılandırmış olduk. İyi gezintiler dilerim.

Google chrome sifre koyamıyorum nasıl koyulur, chrome şifre koyma, google chrome şifre koyma, chrome şifre nasıl koyulur, chrome nasıl şifrelenir, google şifre nasıl koyulur Google chrome sifre koyamıyorum nasıl koyulur, chrome şifre koyma, google chrome şifre koyma, chrome şifre nasıl koyulur, chrome nasıl şifrelenir, google şifre nasıl koyulur Google chrome sifre koyamıyorum nasıl koyulur, chrome şifre koyma, google chrome şifre koyma, chrome şifre nasıl koyulur, chrome nasıl şifrelenir, google şifre nasıl koyulur

Google chrome sifre koyamıyorum nasıl koyulur, chrome şifre koyma, google chrome şifre koyma, chrome şifre nasıl koyulur, chrome nasıl şifrelenir, google şifre nasıl koyulur

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz