Paylaş

Google chrome sekmelerin sesini kapatma. Giriş yaptığınız sitelerden çıkan seslerin çıkmamasını isteyenler için gerekli ayarları konu almış bulunuyoruz.

Tarayıcılar üzerinden girmek istediğimiz sitelere erişimi gerçekleştirerek aradığımız bilgilere ulaşım sağlamaktayız. Sitelerin kendilerine has ayarlamaları olmasından dolayı girişler sırasında sesler çıkabilmektedir. Tüm sitelerin kendilerine has bir sekme sesi bulunmaktadır. Siz giriş yaptığınız sitelerde bu sesin gelmesini istemiyorsanız eğer sekme seslerinin kapatılmasını ayarlamanız gerekiyor. Daha öncesinde bu işlemi hiç denememiş biriyseniz eğer işlemleri iki farklı yöntem ile sizlere sunumunu sağlayacağız. İnternet sitelerine girişinizi google chrome tarayıcısından sağlıyor ve bu tarayıcı üzerinden giriş yaptığınız sitelerdeki sekme seslerinin kapanmasını istiyorsanız eğer yapılacak ayarları sizlere aktaracağız. Ayarlarımızla birlikte bundan sonra o sekmeye girişleriniz esnasında sekmeden herhangi bir ses çıkmayacaktır.

Google chrome sekmelerin sesini kapatma

Chrome sekme sesini kapatma, chrome site sesini kapatma, chrome site sesi çıkmasın, google chrome site sesini nasıl kapatabilirim, chrome site sesi kapanmıyor, chrome site sesini kapatmak için nereye girmem gerekiyor. Google chrome tarayıcısı üzerinde gezintiler sırasında sekmelerden çıkan seslerin gelmemesi için gerekli olan ayarları farklı yöntemlerle sizlere aktarıp sorunumuzu gidereceğiz.

Chrome site sesini kapatma

Ayarların yapılabilmesi için google chrome tarayıcısına giriş yaparak sitelere giriş yapmaya başlayabilirsiniz. Sekmeler de çıkan sesin gelmemesi için tarayıcıda açtığınız sekmenin üzerine gelip sağ tıklıyoruz. Gelen seçenekler arasında sitenin sesini kapat yazısını göreceksiniz. Buraya tıklamanız halinde sekmelerden gelen ses gelmemeye başlayacaktır.

Google chrome sekmelerin sesini kapatma, chrome site sesini kapatma, chrome site sesi çıkmasın, chrome sekme sesini iptal etme, chrome sekme sesini kapatma, chrome site sesi nasıl kapanır
  • Diğer bir yöntem ise açmış olduğunuz sitenin hemen solunda güvenli kilit işareti olacaktır.
  • Onun üzerine tıklayıp site ayarlarına girmeniz halinde Ses alanına gelerek sesi kapat demenizle birlikte ses kapanmış olacaktır.

Google chrome tarayıcınızda sitelerin seslerini belirtilen bu ayarlarla birlikte sağlayabilirsiniz. Tekrar açmak istediğinizde de yine aynı yolu takip ederek sorunu giderebilirsiniz. Siteler arasında gezintiler esnasında çıkan sesler hayli can sıkabiliyor. Bunun önüne belirtilen ayarlarla beraber geçebilmeniz mümkündür. Google chrome üzerinden istemiş olduğunuz ancak devreye alamadığınız farklı bir sorun varsa bunu da bize yorumdan ulaştırmanız halinde gerekli kontroller tarafımızdan sağlanacaktır.

TAVSİYE YAZI: Google chrome tema değiştirme değişmiyor

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here