Paylaş

Google Chrome sekmeler kendiliğinden kaydedilsin. Tarayıcınızdan çıkış yaptığınız sırada sekmeler gitmesin istiyorsanız yapılacak işlemleri beraber kontrol edeceğiz.

Bilgisayarlarımızda ya da telefonlarımızda en çok tercih edilen tarayıcılardan birisi olan Google Chrome tarayıcısında çıkış yaptığınızda bilgiler kaydedilsin istiyorsanız çözüm haberdedir. Google chrome kullanım kolaylığı ve hızlılığı ile göz kamaştıran bir tarayıcıdır. Diğer tarayıcılarında aynı şekilde olduğunu söyleyebiliriz. Fakat chrome tarayıcısının bir tık daha fazla ilgi gördüğünü söyleyebiliriz. Google chrome ile alakalı merak ettiklerinizi yazmaya devam ederken bu yazımıza konu olan sekmelerin kendiliğinden kaydedilmesiyle alakalı işlemleri aktaracağız. Normalde google chrome tarayıcısında giriş yapmış olduğunuz bir sayfanın tekrar açtığınızda gitmesini istemiyorsanız sekmeyi iğnele diyebilirsiniz. Ancak bilgisayarda bir konu araştırması sağlarken o esnada anında çıkmak durumunda kalabiliyoruz. O yüzden google chrome tarayıcısında çıkış yaptığınız esnada gezinti sağladığınız sayfaların gitmesini istemiyorsanız çözüm haberimizde yer almaktadır.

Google Chrome sekmeler kendiliğinden kaydedilsin

Chrome sekmeler gitmesin, chrome kapattığımda sekmeler kaybolmasın, google chrome kapattığımda sekmelerin gitmesini istemiyorum, google chrome kaldığım yerden devam etme, chrome kaldığım yerden devam et özelliği ne tarafta. Google chrome tarayıcısında gezinti yaptığınız sayfaların çıkış yaptığınızda tarayıcıda kayıtlı kalmasını istiyorsanız iki yöntem bulunmaktadır. 1. Yöntem iğneleme, diğer yöntem ise kaldığım yerden devam et butonunu aktif hale getirmektir.

Google sekmeler gitmesin

Tarayıcınızdaki bu iki yönteminde nasıl işleme alınacağını kapsamlı şekilde anlatımını gerçekleştirerek isteğinizi yerine getirmeye çalışacağız.

Google Chrome sekmeler kendiliğinden kaydedilsin, chrome sayfalar kaybolmasın, chrome kaldığında yerden devam et, chrome çıktığımda sayfalar gitmesin, chrome sekmeler çıktığımda gitmesin, google chrome kaldığım yerden devam et
  • İğneleme yöntemi oldukça basit bir yöntemdir. Açtığınız sayfanın üzerine gelip sağ tıkladığınızda sekmeyi iğnele ya da sabitle butonu göreceksiniz.
  • İğnelemeyi arada unutuyorum kendiliğinden tekrar açsın istiyorsanız da ilk olarak tarayıcıya giriş yapıyoruz.
  • Sağ üst köşede bulunan üç çizgili bölüme tıklıyoruz. Gelen sayfada ‘’Ayarlar’’ alanına girişimizi sağlıyoruz.
  • Ekranı hafif aşağıya doğru kaydırdığınızda Başlangıçta adı altında bir sekme göreceksiniz.
  • Onun altında yer alan seçeneklerin içerisindeki Kaldığın yerden devam et butonunu işaretliyoruz.
Google Chrome sekmeler kendiliğinden kaydedilsin, chrome sayfalar kaybolmasın, chrome kaldığında yerden devam et, chrome çıktığımda sayfalar gitmesin, chrome sekmeler çıktığımda gitmesin, google chrome kaldığım yerden devam et

Chrome tarayıcısında açılan sayfaların kaybolmaması ve tarayıcıya kaydedilerek yeniden açtığınızda ekrana gelmesi için yukarıdaki ayarları yapabilirsiniz. Google chrome hakkında sormak istediklerinizi bizlere yorum alanından ulaştırabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here