Paylaş

Google chrome sekme gönder işlemlerinizi nasıl sağlayacağınızı bilmiyorsanız eğer ayarlar için yapmanız gerekenleri adım adım anlatacağız.

Google chrome sekme gönder

Google chrome, Google tarafından geliştirmiş olan bu tarayıcıyı ücretsiz şekilde kullanabilirsiniz. Tarayıcı Eylül 2008 tarihinde Microsoft Windows tarafından yayınlamıştır. Ve daha sonrasında ise Linux, iOS, macOS ve Android sürümleri de geliştirilmiştir.

Tarayıcı kullanımı isteğe bağlı olacak şekilde değiştiğinden dolayı illa Google chrome kullanmak zorunda değilsiniz. Farklı bir tarayıcı da kullanabilirsiniz. Google chrome kullanan biriyseniz eğer eminim gelen yeniliklerden yararlanabilirsiniz.

Günümüz çağında artık bilgisayar, telefon, tablet ve bu cihazlarımıza yüklediğimiz uygulamalar kendi içerisinde güncelleme almaktadır. Google chrome tarayıcısına da gelen güncellemeler yenilikleri de beraberinde getirmektedir.

Kullanmakta olduğunuz tarayıcınızda sekme gönder özelliğini aktif duruma getirerek çalıştığınız sekmeyi farklı cihazınıza göndererek orada kalan işlemlerinize devam edebilirsiniz. Bu işlemi nasıl yapacağınız konusunda daha öncesinde hiçbir bilginiz yok ise doğru yerdesiniz. O halde hazırsanız işlemlerinize başlayalım.

google chrome

Google chrome sekme gönder açma yöntemi

  • Öncelikle uygulamanızı bilgisayarınızdan açın.
  • Daha sonrasında ise adres satırı alanın ‘’ Chrome://flags/’’ yazın Enter dokunun.
  • Ayarlar kısmına geldiğinizde,
  • Arama alanına ‘’Send tab’’ yazdığınızda karşınıza 5 adet seçenek gelmesi gerekiyor.
  • Bu seçenekleri ‘’Enabled’’ haline getirin.
  • Artık işlemlerinizi bitirmiş bulunacaksınız.
Google chrome sekme gönder

Sekme gönder işleminizi aktif duruma getirdiğinizden dolayı hangi sekmeyi göndermek istiyorsanız o sekmenin üzerine gelin. Sağ tık yaptıktan sonra ‘’Cihazlarıma gönderin’’ butonuna dokunun. Hangi cihazınıza göndermek istiyorsanız o cihazınıza gönderim sağlayabilirsiniz.

Bazı cihazlarda ise sağ tıklamayı yaptığınızda hangi cihazı görüyorsa o cihazın adını göreceksiniz. ‘’’xxx cihazına gönder’’ diyerek işlemlerinizi bitirebilirsiniz. Google chrome tarayıcınızda merak ettiğiniz farklı bir özellik bulunuyor ise bunu bizlere yorumdan iletebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here