Paylaş

Google chrome önerilen siteler gözükmesin. Google chrome geçmişi tamamen değilde sadece bir tek önerilen siteyi silmek istiyorsanız sağlanacak işlemleri anlatacağız.

En çok tercih edilen internet tarayıcılarından birisi de google chrome tarayıcısı olarak işlem sağlanmaktadır. Bir çok araştırmamızı, haberleri öğrenebilmek adına arama sağladığımız arama motoru google chrome kullanarak yapmaktayız. Chrome tarayıcısının bir diğer özelliği ise bir konuyu daha öncesinde araştırdığımız da aynı siteye girmek istediğimiz de bir kaç harf sonrasında öneri olarak sunmaktadır. Bu bir çok kullanıcının işini kolaylaştırırken bazı kullanıcılarda bu gelen web site önerilerinin bazılarını silmek istemektedir. Yani öz geçmişin tamamen silinmeden sadece bir kaç sitenin önerisini silmek için nasıl bir yol izlenmesi gerektiğini merak etmektedirler. Biz de Google chrome için istenen bu işlemin nasıl ele alınacağına dair gerekenleri araştırdık. Birlikte sağlanacak ayarlarla birlikte sorunumuz ortadan kalkacaktır.

Google chrome önerilen siteler gözükmesin

Google chrome site önerisini silme, chrome site adresini kaldırma, google chrome site önerisini silme, google chrome önerilen bir siteyi silme, google chrome öneri sitesini kaldırma, chrome site önerisi nasıl kalkar. Google chrome tarayıcısı üzerinden yapmış olduğunuz bir araştırma sonucunda tekrarında o siteyle ilgili aramanın kalkması için sağlanacak ayarları incelemeye almış bulunuyoruz.

Chrome önerilen site görünmesin

Bazen google chrome tarayıcısının verilerini tamamen temizlemek yerine sadece bir sitenin adresini silmek isteriz. Bunun nasıl olduğunu ise araştırma yöntemiyle bilmek isteyenler için adımları paylaşacağız.

Aslında istenilen işlem oldukça basit bir işlemdir. Öncelikle google chrome tarayıcısını açıyoruz. Tarayıcıyı açtıktan sonra arama alanına silmek istediğimiz öneri bilgilendirmesinin adını iki üç harf ile yazıyoruz. Ardından chrome size o yazıyla alakalı daha öncesinden aramalarınızı karşınıza getirecektir. Hangisinin silinmesini istiyorsanız aşağı ok tuşuna tıklayarak o sitenin üzerine geliyorsunuz.

Sitenin üzerine geldikten sonra klavye üzerinde var olan shift tuşu ile birlikte delete basılı tutmanız halinde önerilen site artık önerilmeden silinecektir. Bu sayede artık tüm tarama verilerini temizlemeden sadece bir siteyi temizleyebilirsiniz. Google chrome önerilen siteler gözükmesin işlemi için aklınıza takılan bir yer olursa yorumda belirtebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here