Paylaş

Google chrome karanlık moda geçme. Chrome uygulamasını bilgisayarınızda gece modunda kullanmak istiyorsanız yapılacakları anlatacağız.

Google chrome kullanımı günden güne artış göstermektedir. Sürekli artan kullanımlara bağlı olarak istediğimiz özelliklerde artmaktadır. Bilgisayarlarımızın bizlere yansıtmış olduğu ışığın azaltılmasını ayarlar içerisinden sağlayabiliriz.

Bilindiği üzere telefonlarımıza yüklenen uygulamaların hemen hemen tamamında karanlık mod bulunmaktadır. İphone telefonlarına da son gelen güncellemeyle beraber bu özellik eklenmiştir. Telefonlarda olan bu özelliğin tarayıcınızda da kullanmak istiyorsanız bunun için hangi yolları takip etmeniz gerektiğini araştırmış bulunuyoruz.

Google chrome karanlık moda geçme

Google chrome tarayıcısını gizli moda almanız halinde karanlık şekilde devam edebiliyorsunuz. Ancak burada bilgilerin hiç biri kayıt edilmediğinden dolayı sürekli bu modda kullanım yapmak istemeyebilirsiniz.

Chrome siyah moda geçme

Chrome tarayıcınızda siyah temanın kullanımına geçiş yapabilmek için gerekli olan ayarları beraber gerçekleştireceğiz.

  • Öncelikle chrome tarayıcınızın üzerine gelip sağ tıklayıp özellikler diyoruz.
  • Özellikler alanına girdiğimizde üst alanda kısa yol seçeneğine tıklıyoruz.
  • Hedef yazısının yanındaki uzantının en sağına –force-dark-mode ekledikten sonra Uygula butonuna tıklıyoruz.
  • Beraberinde karşınıza bu ayarı değiştirmek için yönetici izni sağlamanız gerekir uyarısı gelecektir.
  • Devam demenizle birlikte ayarlar bitmiş olacaktır.
Google chrome karanlık moda geçme, chrome siyah mod, chrome karanlık mod, chrome karanlık modu etkinleştirme, chrome karanlık moda nasıl geçilir

Google chrome tarayıcısını artık karanlık şekilde kullanabilirsiniz. Genelde kullanıcılar Hedef alanındaki uzantının yanına verdiğimiz –force-dark-mode boşluk bırakmadan eklemektedir. Böyle eklemeniz halinde ekrana farklı bir uyarı gelmektedir. Dolayısıyla boşluk bırakarak eklemenizi gerçekleştirmeniz halinde herhangi bir sorun kalmadan işlemler tamamlanacaktır.

Google chrome tarayıcınızın siyah tema ayarlarını yukarıdaki şekilde sağlayabilirsiniz. Olur da yapılan işlem aşamaları sonrasında bir aksilikle karşılaşırsanız tekrar Özellikler alanına gelerek girdiğiniz bilgileri kaldırıp tekrar uygula demeniz yeterlidir. Google chrome ile ilgili farklı sorunlarınız olabilir. Bu sorunlardan haberdar olmak istiyorsanız bizlere durumu yorum alanından ulaştırabilirsiniz.

Google chrome karanlık moda geçme, chrome siyah mod, chrome karanlık mod, chrome karanlık modu etkinleştirme, chrome karanlık moda nasıl geçilir

Google chrome karanlık moda aldıktan sonra tekrar eski haline döndürmek istiyorsanız yine aynı şekilde tarayıcının üzerine gelip sağ tıklayıp özellikler diyoruz. Ardından Hedef dosyasının oradaki girdiğimiz uzantıyı kaldırıp işlemlerimizi bitiyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here