Paylaş

Google chrome güncelleme ayarlarını kontrol etme. Tarayıcınızın güncel olup olmadığını kontrol etmek ve sürekli güncel tutmak için yapılacakları ele aldık.

İnternet üzerinde gezintilerimizi bize sunmaya aracı olan tarayıcılar kendilerini sürekli güncellemekte. Bu tarayıcılar içerisinde Google chrome ise yenilikleri her daim devre tutmaktadır. Uygulamaların güncel olması dışardan gelen bağlantıların engellenmesine ve varsa bir açık bu açığın kapatılmasına olanak sağlanmaktadır. Telefonlarımıza yüklenen uygulamalar, bilgisayarlarımız, tabletleriniz ve buna benzer tüm cihaz ve uygulamalar kendilerini sürekli güncellemekte. Varsa bir açık bu açığı kapatmak gelen bir yenilik varsa bu yeniliği hesaplara dahil etmek için güncellemeler sürekli gelir. Bundan ötürü kullanılan uygulamaları ve cihazları sürekli güncel tutmanız gereklidir. Varsayılan bir yeniliğin sizlerin hesabına gelmemesinin en büyük nedeni uygulamanın güncel olmamasıyla alakalıdır. Google chrome ile ilgili güncelleme ayarlarını kontrol etmekte yine aynı şekilde sizlerin elindedir. Tarayıcınızın güncel olup olmadığını ve güncellemeleri nasıl devreye koyacağınıza ilişkin tüm ayarları yazımızda anlatacağız.

Google chrome güncelleme ayarlarını kontrol etme

Chrome güncellemesi nasıl yapılır, chrome güncel mi, google chrome güncel olup olmadığını nasıl anlayabilirim, google chrome güncelleme ayarları nereden yapılır, google chrome güncel mi nasıl görebilirim. En çok tercih edilen tarayıcılardan birisi olan Google chrome tarayıcısı sunmuş olduğu hızlılık ve görüntü kalitesiyle neden tercih edildiğini kanıtlamaktadır. Sadece Google chrome değil diğer tarayıcıları da kullanan çok kullanıcı bulunmaktadır. Ancak chrome daha popüler diyebiliriz.

Chrome güncellemesi nasıl yapılır

Google chrome tarayıcısının güncelleme adımlarını kontrol edebilmek istiyorsanız önce tarayıcımızı açıyoruz. Beraberinde sayfanın sağ üst alanında bulunan üst üste üç çizgili bölmeye tıklıyoruz.

Google chrome güncelleme ayarlarını kontrol etme, chrome güncel mi, chrome güncelleme ayarı, chrome nasıl güncellenir, google chrome güncel mi kontrolü, google chrome güncelleme nasıl yapılır

Sonrasında bu alanda bize sunulan seçenekler içerisinde Ayarlar bölümüne erişim gerçekleştiriyoruz. Sayfanın solunda Chrome hakkında diye bir yazı bulmanız gerekiyor. Chrome hakkında yerine girmenizle beraber burada tarayıcının güncel olup olmadığını görebilirsiniz.

Google chrome güncelleme ayarlarını kontrol etme, chrome güncel mi, chrome güncelleme ayarı, chrome nasıl güncellenir, google chrome güncel mi kontrolü, google chrome güncelleme nasıl yapılır

Tarayıcı güncelse eğer Google chrome güncel durumda diye bir uyarı bilgilendirmesi sayfada görünmesi gerekiyor. Güncel değilse ise güncelleme gereklidir diye bir uyarı alırsınız ve güncellemeleri devreye alabilirsiniz. Güncelleme kontrollerini belirttiğimiz alandan sağlayarak işleme koyabilirsiniz. Google chrome üzerinde farklı sorunlar yaşıyorsanız eğer bunu bizlere yorumdan ulaştırabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here