Paylaş

Google chrome eklenti durduruldu hatası alıyorum. Chrome tarayıcınıza giriş yaparken eklenti hatası alıyorsanız nasıl çözüme kavuşturacağınıza bakacağız.

Bilgisayarınızda, telefonunuzda ya da tablette kullandığınız tarayıcı chrome ise bu hatalarla karşılaşma durumunuz olabilir. Kullanım yaptığınız chrome tarayıcısı durduruldu diye hata veriyorsa nasıl bir yol izlemeniz gerektiğini kontrol edeceğiz.

Alınan hatayı siz alıyorsanız diye herkes almak zorunda değil. Ancak eğer Google Chrome tarayıcısının sunucularında bir problem varsa sizle birlikte herkeste aynı sorun vardır. Hemen yanınızda bulunan bir arkadaşınıza Chrome giriş yapmasını isteyebilirsiniz. Eğer o da tarayıcıya girdiğinde sizinle aynı hatayı alıyorsa tek yapmanız gereken beklemektir.

Google chrome eklenti durduruldu hatası alıyorum

Eklenti’den kaynaklı durduruldu uyarısı aldığınız için diğer eklentilerinin de çalışmayabilir. Kurduğunuz eklentilerin çalışmaması sizde moral bozukluğuna neden olabilir. Ama hemen moralinizi bozmadan kısa bir araştırma içerisine girebilirsiniz.

Google chrome eklenti durduruldu hatası alıyorum

Severek kullandığınız bir eklenti çalışmamaya başladı ise neler yapmanız gerektiğine birlikte bakalım. Sizden isteğimiz ayarları tek tek kaleme almaktır. Bu sayede sorununuzun önüne geçmiş olacağız.

Google Chrome eklenti hatası çözümü

  • İlk olarak bilgisayarınızdan boş bir internet sayfası açalım.
  • Adres satırı alanına chrome://flags/#network-service yazıp enter tuşuna basalım.
  • Karşımıza gelen ekranın üst bölümündeki arama kısmına ‘’ enable network’’ yazarak enter tuşuna dokunun.
  • Ardından karşınıza bir seçenek olacak, o seçeneğin karşısındaki alanı ‘’Enabled’’ olarak seçelim.
  • Yaptığımız işlemler sonunda tarayıcıyı yeniden başlatalım.
  • Yeniden başlattığınızda eklenti durduruldu hatası karşınıza gelmemesi gerekiyor.

Chrome eklenti hatasını gideremiyorum

Bunlara rağmen yine eklenti durduruldu hatası devam ediyorsa, Chrome tarayıcınızı güncelleyelim. Güncellemeyi yaparken web sitemizden yararlanabilirsiniz. Sizler için Chrome güncellemelerini nasıl yapacağınızı anlatmıştık.

Google chrome eklenti durduruldu hatası alıyorum

Yine de kısa bir üzerinde geçelim. Google chrome tarayıcınızı açalım. Devamında sağ üst köşede bulunan üst üste çizgilere tıklayıp ‘’Yardım’’ bölümüne girelim. Açılan ekranda ‘’Google Chrome Hakkında’’ kısmına tıklayalım. Güncel değilse güncellemeleri devreye alabiliyorsunuz.

Chrome hakkında merak ettiğiniz diğer konuları bizlere yorumdan iletin. Gerekli incelemelerimizi verdiğiniz bilgiler üzerinden kaleme alacağız. Yukarıdaki ayarları yaptığınızda yine eklenti hatası devam ediyorsa son yüklediğiniz eklentiyi devre dışı bırakıp o şekilde deneme yapın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here