Paylaş

Google chrome bilgi kutuları görünmesin. Chrome sekmelerin de var olan vurgu kutucukların siz de gelmemesini istiyorsanız nasıl kaldıracağınızı anlatacağız.

Bilgisayarlarımız da ve telefonlarımızda severek kullandığımız tarayıcılar bulunmaktadır. Bunlar isteğe bağlı olacak şekilde değişkenlik göstermektedir. Kimi google chrome tarayıcısını severken kimisi de mozilla tarayıcısını tercih etmektedir. Tamamen isteğe bağlı olan bir durumdur.

Kullanılan tarayıcılara da tıpkı uygulamalarda olduğu gibi güncelleme getirilmektedir. Google chrome tarayıcısına gelen son güncelleme ile beraber artık sekmelerin altında bilgi kutucukları belirmektedir. Genel tabirle ifade edecek olursak buna vurgu kutucuğu da diyebiliriz. İlk aşama da bizlere rahatsızlık vermeyen bu kutucuklar fazla sekme açımlarında can sıkıcı bir hal alabilmektedir.

Google chrome bilgi kutuları görünmesin

Güncelleme ile beraber tarayıcılara eklenen bu kutucukların kaldırılabilmesi için bir yol var mı? Bunun incelemesini sizler adına yapmış bulunuyoruz. Aşağıdaki işlemleri devreye almanızla birlikte sorun kalmayacaktır.

Chrome vurgu kutucuğunun gelmesini istemiyorum, google chrome tarayıcımda bilgi kutucuğunu nasıl kaldırabilirim, chrome güncellemeyle gelen sekme kutucuklarının görünmesini istemiyorum, google chrome bilgi kutucukları nasıl kalkar. Güncelleme ile beraber dahil edilen bir özelliğin tarafınızdan kaldırılması için yapılacak işlem aşamaları bulunmaktadır. Bunların neler olduğuna beraber bakarak sorunumuzu gidereceğiz.

Google chrome vurgu kutucuğu çıkmasın

Google chrome tarayıcısında birden fazla sekme açarak işlemlerinize devam ediyorsanız eğer vurgu kutucukları biraz canınızı sıkabilir.

Google chrome bilgi kutuları görünmesin, chrome bilgi kutucuğu gözükmesin, chrome bilgi kutucuğu çıkmasın, chrome vurgu kutucuğu gelmesin, chrome vurgu kutucuğu görünmesin
  • Tarayıcınızdan boş bir sayfa açtıktan sonra arama satırı alanına,
  • chrome://flags
  • Yazdıktan sonra enter tuşuna basıyorsunuz. Gelen ekranın üst alanındaki arama kısmına Tab Hover Cards yazdıktan sonra enter tuşuna tıklıyoruz.
  • Tab Hover Cards karşısında Default alanını Disabled olarak ayarlıyoruz.
  • Yapılan işlem aşamaları sonrasında tarayıcınızdan çıkış yapıp yeniden girmeniz halinde bilgi kutucuklarının gelmediğini görebilirsiniz.
  • Google chrome tarayıcınıza gelen güncellemeler sonrasında beğendiğiniz bir özellik olursa bunu bizlere yorumdan ulaştırabilirsiniz.
  • Gereken araştırmaları verdiğiniz bilgiler üzerinden işleme alarak nasıl giderileceğini yazılarımızı hazırlamaya devam edeceğiz.
Google chrome bilgi kutuları görünmesin, chrome bilgi kutucuğu gözükmesin, chrome bilgi kutucuğu çıkmasın, chrome vurgu kutucuğu gelmesin, chrome vurgu kutucuğu görünmesin

Vurgu kutucukları için yaptığınız bu işlem başarısız olarak sonuçlanırsa bilgisayarınızı bir kere kapatıp açmanız çözüme ulaştıracaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here