Paylaş

Google chrome bildirimleri gelmesin kapatma. Chrome üzerinden gelen bildirimlerin artık son bulmasını istiyorsanız kalıcı çözümü yazımızda sizlere anlatacağız.

Son dönemlerde internet sitelerinde gezinti sağladığımız esnada ekranın sol üst köşesine bildirimlere izin ver ya da engelle diye bir uyarı gelmektedir. Gelen uyarıları engelle dememek için çoğu zaman izin ver butonuna tıkladığınız olmuştur. Şimdi bu alana tıklamanızla birlikte ziyaret ettiğiniz sayfayla birlikte artık size bildirim gelmeye başlayacaktır. Birkaç siteye bu şekilde izin verilmesiyle beraber belli bir aşamadan sonra can sıkıcı olacaktır. Chrome üzerinden gelen bildirimlerin tamamının önüne geçebilmeniz mümkündür. Bilgisayarınızda gezinti yaptığınız sırada sürekli gelen bildirimlerin artık gelmemesi için aşağıda paylaştığımız işlemleri devreye koymanız yeterlidir. Sizden istediğimiz tek şey belirtilen ayarları devreye koyarken aşamaları tek tek yapmanız olacaktır. Hazırsanız eğer ayarlarımızı nasıl olduğuna birlikte göz gezdirelim.

Google chrome bildirimleri gelmesin kapatma

Google chrome bildirim almak istemiyorum, google chrome bildirimleri tamamen engelleme, chrome bildirimlerin engellenmesi istiyorum, chrome bildirim gelmesin istiyorum, chrome bildirim gelmemesi için nasıl bir yol izlemeliyim, google chrome tarayıcısından gelen bildirimleri almak istemiyorum. Chrome tarayıcısında gezinti yapmış olduğunuz sitelerden gelen bildirimlere dur demek istiyorsanız doğru yerde olduğunuzu söyleyebiliriz.

Chrome bildirim almak istemiyorum

Gün geçtikçe kullanım sağlanan tarayıcı sayısı artmış olsa da bu tarayıcılar içerisinde en popüler olanlardan birisi hiç şüphesiz Google Chrome tarayıcısıdır. İlgili tarayıcınızdan bildirimlerin engellemesini istiyorsanız ilk olarak tarayıcıya girişimizi sağlıyoruz.

Google chrome bildirimleri gelmesin kapatma, chrome bildirim gelmesin, chrome bildirim kapatma, chrome bildirim engelleme, chrome bildirim istemiyorum, google chrome bildirim kapatma
  • chrome://settings/content/notifications bilgilendirmesinin üzerine tıklayarak yada direk olarak chrome tarayıcısının arama ekranına yazmanızla birlikte karşınıza bir ekran gelecektir.
  • Gelen ekranda ‘’Göndermeden önce sor’’ yazısının hemen sağ tarafında işareti kapalı hale getirmenizle birlikte engellendi olarak görünmeye başlayacaktır.
  • Gerçekleştirilen ayarlar doğrultusunda bundan sonraki süreç içerisinde sitelerden gelen bildirimler artık engellenmiş olacaktır.
  • Engellenmeyle beraber bundan sonra bildirim almamaya başlayacaksınız. Ve yapılan işlem kesin çözüm olarak devreye alınacaktır.
Google chrome bildirimleri gelmesin kapatma, chrome bildirim gelmesin, chrome bildirim kapatma, chrome bildirim engelleme, chrome bildirim istemiyorum, google chrome bildirim kapatma

Google chrome tarayıcısının içerisinde gezintileriniz sırasında gelen bildirimler gezintilerinizi de yavaş hale getirmeye başlayacaktır. Google chrome bildirimleri gelmesin kapatma gibi işlemlerin nasıl olduğunu merak eden kullanıcılar için gereken aşamaları paylaşmış bulunuyoruz. Sormak istediklerinizi bizlere yorumdan iletebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here