Paylaş

Google chrome başarısız virüs algılandı diyor. Chrome tarayıcısında dosya indirme işlemleri sırasında bu hata geliyorsa dosyayı nasıl indireceğinizi anlatacağız.

Bilgisayarlarda birden fazla tarayıcı olmasına rağmen kullanıcıların bir çoğu Google chrome tarayıcısı kullanmaktadır. Dosya bağlantılarını, site gezintilerini ve buna bağlı olacak şekilde araştırmalarının tamamını bu alan üzerinden ilerletmektedir. İşimiz gereği internet üzerinden bir çok dosya veya resim indirebiliyoruz. Ve aynı zamanda bilgisayarımızı da indirdiğimiz uygulamalar üzerinden virüs bulaşmasın diye antivirüs programlarını da kullanmayı ihmal etmemekteyiz. Kullanılan antivirüs programları bilgisayarı dış etkenlerden fazlasıyla korumaktadır. Onun dışında windows 10 işletim sistemi kullanıyorsanız kendi güvenlik duvarı defender üzerinden de virüslerin temizleme işlemleri yapılmaktadır. Google chrome kullanıcıları ise yaptıkları indirme sırasında başarısız virüs algılandı hatalarıyla karşı karşıya kaldıklarını dile getirmektedir. Oluşan temeldeki sıkıntıya sebep olan nedenleri kontrol edip çözüme dair müdahaleleri anlatacağız.

Google chrome başarısız virüs algılandı diyor

Google chrome dosya indirmeme izin vermiyor, chrome virüs algılandı ne demek, virüs algılandı diyor, chrome virüs algıladı diyor, google chrome başarısız diyor, google chrome dosya indirme de virüs algıladı uyarısı veriyor. Google chrome tarayıcısında bir dosya indirmeye kalktığımız da sürekli gelen başarısız virüs algılandı uyarısıyla alakalı hata alırsanız konu için incelemeleri birlikte yapacağız. Bu sayede yaşanan sıkıntının nedenini öğrenerek çözümü sağlayıp indirimini de gerçekleştireceğiz.

Chrome virüs algılandı

Google chrome üzerinden dosya indirimi esnasında böyle bir sorun gelirse bu durumda antivirüs programını devre dışı bırakmanız gerekiyor. Antivirüs programı devre dışı bırakıldıktan sonra indirme işlemlerini sağlayabilirsiniz. Şunu belirtmekte fayda var internet üzerinden bir dosya indiriyorsunuz. Virüs bulaşma ihtimali yüksek olan bir dosya da bu hatayı alırsanız o dosyayı indirmeyin. Ama dosya içerisindeki bilgilendirmede herhangi bir virüs olmadığından eminseniz ve daha öncesinde de aynı yerde bu dosyayı indirimini sağladıysanız sorunsuz şekilde indirme işlemlerini sağlayabilirsiniz.

Google chrome başarısız virüs algılandı diyor, chrome başarısız, chrome virüs algılandı, başarısız virüs algılandı, google chrome virüs algılandı sorunu, google chrome başarısız

Antivirüs programını kaldırdıktan sonra yani devre dışı bıraktıktan sonra hala daha sorun varsa bu durumda windows 10 güvenlik duvarı yanı defender işlemlerini devre dışı bırakmalısınız. Onu da nasıl devre dışı bırakacağınızı Buraya tıklayarak adımları takip edip işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

Dosya indirme tamamladıktan sonra muhakkak tekrar güvenlik programlarını aktif hale getirmelisiniz. Google chrome başarısız virüs algılandı diyor soruna ilişkin işlemleri paylaştık. Aldığınız hata sonrasında belirtilen işlemler kafi olacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here