Paylaş

Google chrome başarısız ağ hatası veriyor. Google chrome üzerinden bir indirme sağlandığında indirme başarısız ağ hatası alıyorsanız nasıl giderileceğini anlattık.

Günümüz çağında bir çok bilgilendirmeyi ya da dosyayı interneti kullanarak indirme işlemlerini sağlamaktayız. Buna bir çok dosya bağlantısını dahil edebilmek mümkündür. Hızında herhangi bir sorun olmayan kullanıcılar için bu indirme hızlı bir şekilde sağlanabilmektedir. Bazı anlarda da var olan antivirüs programları bu indirme işlemlerine izin vermemektedir. Dosyanın içerisindeki bilgilere güveniyor ve bunda bir virüs olmadığına inanıyorsanız bilgisayarda antivirüs programını devre dışı bırakabilirsiniz. Bu sayede artık dosya indirmenize engel teşkil edecek bir durum olmayacaktır. Ama bazen de dosyanın indirilme işlemleri esnasında başarısız-ağ hatası sorunu meydana gelmektedir. Buradaki sorunun temel nedeni zaten ekranda da görüldüğü gibi ortaya çıkmaktadır. Ağ hatası internet bağlantısıyla alakalıdır. Bununla ilgili yaşanan sorun içinde internet bağlantılarını kontrol edeceğiz.

Google chrome başarısız ağ hatası veriyor

Chrome indirme gerçekleşmiyor, chrome indirme hata veriyor, chrome indirme başarısız, chrome indirme ağ hatası, chrome indirme yapmıyor, google chrome başarısız ağ hatası alıyorum, google chrome ağ hatası nasıl giderilir, google chrome ağ hatası. Bir dosya ya da önemli bir uygulama indirmesi yaptığınız da indirme aşamasında sorun ile karşı karşıya kalırsanız bu durumda kontroller aşağıdaki gibi olmalıdır.

Chrome indirme gerçekleşmiyor

İndirilen dosyanın boyutu yüksek olması durumunda bu hatayı alabilmeniz gayet normaldir. İnternete bağlı olmanıza rağmen böyle hatalar alırsanız internette kopmalar oluşuyla alakalıdır. Bunu siz kullanırken göremezsiniz ama böyle dosya bağlantıları indirdiğiniz de bu devreye girer.

Onun dışında eğer internet bağlantısıyla alakalı kopma olmadığına inanıyorsanız bu durumda internet bağlantınız ile ilgili bir yavaşlık vardır. Bu yavaşlık sonrasında da belli bir indirme alanına gelecek ve bu indirme sırasında alınan hata başarısız-ağ hatası olarak sonuçlanacaktır.

Modemin içerisinde kanal ayarlarını değiştirebilmeniz halinde bu yaşanan sorun ortadan kalkabilir. Ama ay sonunda bu indirme yapılıyorsa AKK yani Adil Kullanım Kotasına ulaşılamadığından dolayı indirme gerçekleşmiyor. Ay başında tekrar denediğiniz de sorun kalmayacaktır.

Tüm bunlar sonucun da bilgisayar da indirme sağlıyorsanız bilgisayarınıza DNS verebilirsiniz. Ama ben DNS vermeyi nasıl yapacağım diyorsanız da Buraya tıklayarak işlemleri sağlayıp DNS verdikten sonra indirmeyi tekrar deneyebilirsiniz.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here