Paylaş

Google chrome aramalar yeni sekmede açılmasın . Yaptığınız her arama farklı sekmeler de açılmasın isteyenlere özel yazımızı hazırlamış bulunuyoruz.

Bilgisayarlarımızda, telefonlarımızda ya da tabletler de Google chrome tarayıcısını herkes kullanmaktadır. Tarayıcı kullanımı kişiye bağlı olacak şekilde değişkenlik göstermektedir.

Google chrome aramalar yeni sekmede açılmasın, chrome sonuçlar yeni sekmede açılmasın, chrome sonuça yeni pencerede açılmasın, chrome farklı pencerede açılmasın

Örneğin, kimi chrome tarayıcısını severken, bir diğer kullanıcı Firefox tarayıcısını tercih edebilmektedir. Apple kullanıcıları ise tarayıcı olarak Safari kullanımını gerçekleştirmektedir.

Google chrome aramalar yeni sekmede açılmasın

Tarayıcılarında kendi içerisinde ayarları bulunmaktadır. Yapmış olduğunuz arama geçmişlerini, tema ayarlarını ve giriş işlemlerini yine isteğe bağlı olacak şekilde değiştirebiliyorsunuz. Chrome üzerinden yapılan aramalar sürekli farklı sekmelerde açılmasını istemeyenler için yazımızı hazırlamış bulunuyoruz.

Her sonucun farklı bir tarayıcıda açılmasını istemiyorsanız, tarayıcı içerisinde yapılması gereken ayarlara bakacağız.

Google chrome aramalar yeni sekmede açılmasın, chrome sonuçlar yeni sekmede açılmasın, chrome sonuça yeni pencerede açılmasın, chrome farklı pencerede açılmasın

Google chrome tarayıcısını açtıktan sonra ayarlar bölümüne girebilmeniz için Google ana ekrana gelmeniz gerekiyor. O yüzden adres satırı bölümüne www.google.com yazıp Enter’a basıyoruz. Karşımıza gelen ekranın sağ alt köşesinde,

  • Ayarlar
  • Arama ayarları
  • Seçilen her sonucu yeni bir tarayıcı penceresinde aç

Yazısını görmüş olmanız gerekiyor. Seçilen her sonucu yeni bir tarayıcı penceresinde aç butonunun yanındaki tik işaretliyse bu tiki kaldırmanız gerekiyor. Tikin kaldırılmasıyla birlikte tekrar deneme yaptığınız da sorun kalmamış olması lazım.

Chrome sonuçlar yeni sekmede açılmasın

Ayarları belirttiğimiz şekilde yapmış olmanıza rağmen hala daha aramalar yeni sekmede açılıyorsa, tarayıcıyı kaldırıp yeniden yükleme sağlamanız gereklidir. Bu da soruna çözüm olmadıysa eğer tarayıcının güncel olup olmadığını kontrol etmeniz lazım.

Tüm bu kontroller sonrasında yeniden aynı işlemleri gerçekleştirmeniz halinde sorununuzun giderilmiş olması gerekiyor. Google chrome hakkında merak ettiğiniz diğer hususları bizlere yorumdan bildirebilirsiniz. Sizlerden gelen bu sorunların incelemeleri tarafımızdan sağlanarak çözüme yönelik aşamalar yine aynı şekilde sizlerle paylaşılmaktadır.

Google chrome güncellemesi hakkında en ufak fikre sahip değilseniz eğer nasıl güncelleneceğini sitemiz üzerinden arama sağlayarak öğrenebilirsiniz. Bazı kullanıcılar tarayıcıyı açtıktan sonra Ayarlar bölmesini göremediklerini dile getirmektedir. Bunun nedeni ise Google ana sayfasına giriş yapılmamasından kaynaklıdır. Dolayısıyla arama satırı bölümüne verilen bilgilendirmeleri girmeniz gerekiyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here