Paylaş

Google chrome ana sayfa çözümleniyor. Chrome tarayıcısında internet sayfası açmak istediğiniz de bu web sayfası kullanılamıyor diyorsa çözümü haberimizde.

Hayatımızın bir çok alanında bilmediğimiz bir şeyin doğrudan aramasını internet üzerinden sağlamaktayız. Ya da günlük yaşantımızda duyduğumuz bir haberi google girerek arama yapmaktayız. Genel olarak belli tarayıcılar kullanıp bu tarayıcılar üzerinden işlemlerimizi ilerletiyoruz. Bu tarayıcılar içerisinde en çok tercih edilen ise google chrome tarayıcısıdır. Tüm tarayıcıların hemen hemen tüm ilk ana sayfası ”Google” olmaktadır. Hızlı bir şekilde arama sağlanabilmesi için ilk olarak bir işlemi google üzerinden arama sağlıyoruz. İnternet üzerinde arama sağlama işlemleri sırasında bazen bazı sayfalarda buna google dahil olmak üzere ”Bu web sayfası kullanılamıyor” hatası gelmektedir. Alt tarafa bakınca da ”Ana bilgisayar çözümleniyor” uyarısının ne ile alakalı olduğunu ve hangi ayarların çözüme ulaştıracağına bakacağız.

Google chrome ana sayfa çözümleniyor

Chrome ana sayfa çözümleniyor, ana sayfa çözümleniyor ne demek, google sayfa açılmıyor, google chrome web sayfası kullanılamıyor, google chrome çözümleniyor, chrome nete girmiyor, chrome sayfa açmıyor, google chrome hata veriyor. İnternet tarayıcınız Google chrome ve giriş yapmak istediğiniz de ana sayfa çözümleniyor diyorsa ayarları aşağıdaki şekilde yapmanız çözüme ulaştıracaktır.

Chrome bu web sayfası kullanılamıyor

Chrome tarayıcınız da arama sağlama işlemleri yaptığınızda ana bilgisayar çözümleniyor hatası gelir ise bu durum ”DNS” ile alakalıdır. DNS yavaş olmasından kaynaklı ya da çok giriş olduğu anlarda bu hatalarla karşı karşıya kalınabilmektedir. İnternet bağlantınız da oluşan yavaşlık sonucunda da böyle bir durum karşınıza gelebilir.

Yani modemi kapatıp açtıktan sonra internet bağlantılarını kontrol edelim. Şayet bu işlemleri sağladıktan sonra ise sağ alt kısımda var olan wifi imlecine sağ tıklayıp Ağ ve internet sayfası ögelerini açın alanına giriyoruz.

Google chrome ana sayfa çözümleniyor, chrome ana sayfa çözümleniyor, chrome sayfa açmıyor, chrome nete girmiyor, chrome bu web sayfası kullanılamıyor, bu web sayfası kullanılamıyor

  • Bağdaştırıcı ayarlarını değiştirin alanına girdikten sonra
  • Sonra wifi ya da ethernet nasıl bağlanıyorsanız onun üzerine gelerek sağ tıklayıp özellikler diyoruz.
  • Özellikler denildikten sonra ise gelen ekranda ”İnternet protokolü sürüm 4” yazısını göreceksiniz.
  • Buraya tıklayıp alt tarafta bulunan dns alanına ”8.8.8.8 ve 8.8.4.4” olarak giriş yaparak tamam demelisiniz.
  • Bunların göreceli olarak görmek isterseniz de Buraya tıklayıp ayarları kontrol edebilirsiniz.

Sağlanan ayarlar neticesinde sorunumuz ortadan kalkmış olacaktır. Hala daha devam eden bir durum olursa aldığınız hatalarla birlikte yoruma durumu iletebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here