Paylaş

Google asistan sesi değiştirme değişmiyor sorunu ile ilgili neler yapmanız gerektiğini yazımız içerisinde ayrıntılı şekilde anlatacağız.

iPhone telefon kullanıcıların çoğu genel olarak SİRİ özelliğini kullanmaktadır. Eğer siz Android işletim sistemli telefon kullanıyorsanız siz de Google Asistan özelliğini kullanabilirsiniz. Google asistan sesini bayan olmasından rahatsızlık duyuyorsanız eğer bu sesi değiştirmek sizin elinizdedir. Sesi nasıl değiştirileceğine ise birlikte bakacağız.

Android işletim sistemli telefonunuzdan Google asistan özelliğini herkes gibi sizde severek kullanıyorsunuzdur. Nasıl ki SİRİ ile ilgili belli ayarlar bulunuyorsa sizin Google Asistan ile ilgili de ayarlarınızı kendiniz sağlayabilirsiniz. Bu özelliğe verdiğiniz talimatlar anında yerine getirilmektedir. Rehberinizde bulunan birini aramasını istediğinizde anında bu aramayı sağlamaktadır. Karşılık verilen sesten memnun değilseniz o sesin değişikliğini de yine kendiniz sağlayabilirsiniz. Nasıl olduğunu merak ediyorsanız ya da bu işlemi daha öncesinde hiç yapmadıysanız doğru yerde olduğunuzu bilmenizi isteriz. Sizden bu aşamada tek isteğimiz belirttiğimiz adımları doğru bir şekilde işleme koymanızdır. O halde hazırsanız ayarları nasıl sağlayacağımıza bakalım.

Google asistan sesi değiştirme

google asistan sesi değiştirme

Google asistan sesi değiştirme işlemleriniz ile ilgili öncelikle telefonunuzun ‘’Uygulamalar’’ alanına girişinizi gerçekleştirin. Ardından ‘’Diğer’’ kısmına tıklayın. İşlemlerinize devam ederken bir sonraki ekranda ‘’Ayarlar’’ bölümüne dokunun. Ve son olarak karşınıza gelen seçeneklerin içerisinde ‘’Google Asistan’’ alanına tıklayın.

Google asistan alana giriş yaptığınızda ‘’Asistan sesi’’ yazısını görmelisiniz. Ses seçeneklerini tek tek beğenerek hangi sesin olmasını istiyorsanız o sesiz seçebilirsiniz. Burada tercih tamamen size aittir. Siz hangisi olmasını istiyorsanız bu alandan sağlayabilirsiniz.

Google asistan sesi değişmiyor

Google asistan sesi değiştirme değişmiyor

Google asistan sesi değişmiyor diyorsanız yukarıdaki adımları takip etmelisiniz. Fakat ben yaptım düzelmiyor diyorsanız bu durumda cihazınızın arka planında çalışan uygulamalarınızı kapatıp tekrar açın. Denemelerinizi tekrar yukarıdaki gibi işleme koymanız durumunda sorununuz giderilecektir.

Ses bakımından 10 adet sesi burada bulabileceksiniz. Hangi sesin olmasını istiyorsanız o sesi devreye koyabilirsiniz. Ancak değişiklik ne yaparsanız yapın işleme alınmıyorsa cihazdaki yedekleri alın. Şarj oranı %70 in üzerinde olduğunda direk olarak sıfırlamasını sağlayabilirsiniz. Sıfırlama sonucunda tekrar deneme yaptığınızda sesin değişmiş olması gerekiyor. Google asistan sesi değiştirme değişmiyor sorunu için yukarıdaki işlemleri devreye koyabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here