Paylaş

Google asistan ne demek ne işe yarar. Google asistan nasıl kullanılır ve bu özellik hakkında merak edilenlerin tamamını yazımızda bulabilirsiniz.

İphone telefon kullanıcıları siri özelliğini oldukça aktif olacak şekilde kullanmaktadır. Hatta canı sıkılan bir çok kullanıcı boş zamanlarda siri ile iletişime geçmektedir. Google asistan özelliği de Siri’yi andırmaktadır. Android işletim sistemli telefonlarda siriye benzer bir özellik olmaması üzerine Google asistan bu görevi üstlenmiş görünüyor. Özellik oldukça kapsamlı olarak ele alınmaktadır. Dil desteği artık ülkemiz de de verilmektedir. Google asistan üzerinden verdiğiniz talimatları anında işlemlere alabilirsiniz. Adres arama işlemlerinde navigasyon görevi tutarken aynı zamanda siri de olduğu gibi rehber aramalarınıza da öncülük etmektedir. Whatsapp uygulaması üzerinden biriyle mesajlaşma içerisindeyken mesaj gönderme işlemlerini de talimat üzerine işleme almaktadır. Google asistan hakkında merak edilen tüm detayları yazımızın içerisinde daha da kapsamlı bir şekilde sunmaktayız.

Google asistan ne demek ne işe yarar

Google asistan görevi nedir, google asistan ne işe yarar, google asistan nedir, google asistan hakkında merak edilenler, google asistan nasıl kullanılır, google asistan hangi talimatları görmektedir. Google asistan için öncesinde Türkçe dil desteği ne yazık ki bulunmuyordu. Fakat kendini geliştiren özellik şuanda Türkçe olarak da destek sağladığı için bu özellikten yararlanmak isteyenlere özel merak ettikleri hakkında bilgileri yazımızın içerisinde sizlere sunmaktayız.

Google asistan ne işe yarar

Eğer daha öncesinde iphone bir telefon kullandıysanız siri’ye vermiş olduğunuz talimatların aynısını google asistana da verebilmek mümkündür. Telefonunuz da var olan bir müziğin açılabilmesi ya da sabah alarm kurulabilmesi için vereceğiniz saat dilimini otomatik olarak devreye sokacaktır.

Google asistan ne demek ne işe yarar, google asistan, google asistan nasıl kullanılır, google asistan ne demek, google asistan ne işe yarar, google asistan nedir

Onun dışında rehberde arama yapacağınız bir kişinin rehberin içerisine girerek arayıp bulmadan önce bu işlemi google asistanın yapmasını isteyebilirsiniz. Abimi ara, babamı ara komutunu vermeniz halinde doğrudan belirtilen kişiye arama sağlayacaktır.

Canınız sıkıldığında çeşitli komutlarda verebilirsiniz. Bana masal anlat veya telefonu sessize al gibi komutlarda verebilmek mümkündür. Özelliklerine ve verilen talimatları incelediğimiz de iphone telefonlarında bulunan siri ile aynı bilgileri taşıdığını belirtmekte fayda bulunuyor.

Google asistan ne demek ne işe yarar sorularına yanıt olarak yazımızı hazırladık. İsterseniz sizin için hazırlamış olduğumuz Android Telefonda Ekran Fotosu Alma Cekme yazımızı inceleyebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here