Paylaş

Google asistan kapatma kapanmıyor problemi için izleyeceğiniz çözüm yollarının neler olduğunu yazımız içerisinde ayrıntılı bir şekilde anlatacağız.

Android işletim sistemli telefonlarınız da sizde artık Google Asistan kullanımını yapıyorsunuzdur. Google asistan özelliğini diğer özellikler gibi kapatabilirsiniz. Daha öncesinde hiç böyle bir işlem yapmadıysanız ayarları nereden sağlayacağınızı beraber inceleyeceğiz.

iOS işletim sistemli telefonların tamamında Siri özelliği mevcuttur. Buna benzer bir özelliğin Android işletim sistemli telefonlarınız da olmaması çok büyük bir kayıp olurdu. O yüzden Google Asistan özelliği üzerinde önemli yenilikler yapılmıştır. Telefonunuzda Google Asistana verdiğiniz talimatlar otomatik olarak devreye girmektedir. Lakin siz bu özelliği kapatabilirsiniz. Bazı kullanıcılar özelliği nasıl devre dışı bırakacağını biliyor olsalar bile kapatma sağladıklarında kapanmadıklarını dile getirmektedir. Böyle bir durumda hangi yolları takip etmeniz gerektiğini de yazımızda sunacağız. Ayarları yaparken sizden isteğimiz ise adımları doğru bir şekilde işleme koymanızdır. Şimdi hazırsanız eğer işlemlerinize başlayalım.

Google asistan kapatma

google asistan kapatma

Google asistan kapatma işlemleriniz için ilk olarak telefonunuzun ‘’Ayarlar’’ alanına girin. Sonrasında ise gelen ekranda ‘’Uygulamalar’’ bölümüne giriş yapın. Gelen ekranda ‘’Google’’ butonuna tıklayın. Oraya tıkladığınızda ‘’Uygulama bildirimleri’’ yazısına dokunun. Son adıma geldiğinizde ise ‘’Devre dışı bırak’’ seçeneğini ekran göreceksiniz.

Devre dışı bırak butonuna tıklamanız durumunda Google asistan özelliğini kapatmış olacaksınız. Kapatma işlemlerini yukarıdaki adımları takip ederek sağlayabilirsiniz. Ben bu işlemleri yapıyor olmama rağmen hala daha Google asistan kapanmıyor diyorsanız buna neden olan etkenleri de birlikte inceleyeceğiz.

Google asistan kapanmıyor

Google asistan kapatma kapanmıyor

Google asistan kapanmıyor problemiyle ilgili arka planda çalışan uygulamalarınız sırasında bu işlemleri yaptıysanız kapalı hale getirip tekrar işlem sağlayın. Olmaz ise telefonunuzu kapatıp yeniden açıp tekrar deneme yapın.

Denemelerinizi yaptıktan sonra artık Google asistan kapanmış olacaktır. Bu özelliği kapatmanın ne gibi yararları var diye soracak olursanız yararı şarjınız hemen bitmeyecektir. Ama Google asistanı kullanan biriyseniz bence kesinlikle kapalı hale getirmemelisiniz. Google asistan kapatma kapanmıyor sorunu için yapmanız gerekenleri anlatmış bulunuyoruz. İşlemler sırasında takıldığınız bir yer olursa bunu bize yorumdan iletebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here