Paylaş

Google asistan etkinleştirme etkinleşmiyor. Telefonunda google asistanı Türkçe destekli olarak nasıl aktif edip kullanacağınızı yazımızda detaylandıracağız.

Google asistan için beklenen destek gelmiş durumdadır. Türkçe dil desteği olmadığı için ülkemiz de çok fazla kullanılmayan google asistan için artık Türkçe olarak kullanım sağlayabilmek mümkündür. Android işletim sistemli telefonlarda komut sistemi üzerinden çalışan özellik iphone telefonlarında bulunan siri ile hemen hemen aynı görevleri üstlenmektedir. Ülkemiz de google asistanın çok fazla bilinmemesinin sebebi ise Türkçe desteğinin olmamasıydı. Ancak getirilen dil desteği ile birlikte artık android telefon kullanıcıları bu özelliğin telefonlarında nasıl aktif edileceğini merak etmektedir. Biz de etkinleştirme işlemlerinin hangi alan üzerinden sağlanacağını, bunun beraberinde nelerin gerekli olduğunu kapsamlıca araştırmasını sağladık.

Google asistan etkinleştirme etkinleşmiyor

Google asistan nasıl etkinleşir, google asistan aktif etmek için ne yapmam gerekiyor, google asistan aktif nasıl edilir, google asistan etkin hale getirme, google asistanı nasıl açabilirim, google asistan aktif olması için yapılması gerekenler nelerdir. Bu soruların yanıtsız kalmaması için hazırlamış olduğumuz yazımız fazlasıyla işinizi görecektir. Ve bundan sonra sizlerde android işletim sistemli telefonlarınızdan google asistan özelliğinden yararlanabileceksiniz.

Google asistan aktifleştirme

Beklenen Türkçe desteği artık google asistan için telefonlara geldi. Google asistanı sırf bu dil desteği olmadığı için bir çok kişi var oluşundan bile habersizdi. Özellik oldukça işlevsel olduğu için telefonunuzda bu özelliğin nasıl aktif hale getirileceğine birlikte göz gezdireceğiz.

Google asistan etkinleştirme etkinleşmiyor, google asistan aktif etme, google asistan aktifleşmiyor, google asistan aktifleştirme, google asistan etkin hale getirme, google asistan etkinleştirme

  • Android işletim sistemli telefonlarında daha öncesinde menü tuşuna uzunca bir süre basılı tuttuğunuz da otomatik olarak Google sayfası açılmaktaydı.
  • Fakat artık menü tuşuna uzunca bir süre basılı tuttuğunuz andan itibaren otomatik olarak Google asistana yönlendiriliyorsunuz.
  • Daha öncesinde bu alandan oturum açılmadıysa muhtemel olarak oturum aç diye bir seçenek gelecektir.
  • Gelen seçenek üzerinden de ayarları sağlayıp işlemlerinizi sonlandırabilirsiniz.
  • Bunun sonucunda ise etkinleştirdiğiniz google asistanın kullanımları için istediğiniz talimatları siri’de olduğu gibi verebilirsiniz.
  • Rehberden birini aramak istediğiniz de, birine mesaj göndermek istediğiniz de bu ve benzeri tüm özellikleri sizin adınıza pratik bir şekilde sağlayacaktır.

Google asistan etkinleştirme etkinleşmiyor yapamayanlara özel yazımızı hazırlamış bulunuyoruz. Onun dışında dilerseniz Fornite oyununa giriş yapamıyorum adlı yazımızı da inceleyebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here