Paylaş

Google asistan açma açamıyorum işlemlerini daha öncesinde hiç yapmadıysanız eğer izleyeceğiniz çözüm yollarını yazımızda anlatacağız.

Android telefonunuzda Google asistanı kullanmak istediğinizde bu işlemde başarılı olamıyorsanız nedenini kontrol edeceğiz. Özellik daha öncesinde pasif duruma getirilmişse bu durumda Google asistan talimatlarınızı devreye koymayacaktır. Peki tekrar nasıl aktif edeceğinize gelin birlikte bakalım.

Sadece Google asistan için değil, tüm uygulamalarınız için geçerli olan bu durum sonrasında yapmanız gereken özelliği açmaktır. Özellik daha öncesinde devre dışı bırakılmış ise tekrar aktif edebilmek için yine aynı işlemleri devreye koymanız gerekiyor. Devre dışı bırakma işlemlerini ben yapmadım o yüzden nasıl aktif edeceğimi bilmiyorum diyorsanız üzülmenize gerek bulunmamaktadır. Google asistan uygulamanızı açabilmeniz için izleyeceğiniz çözüm aşamalarını sizlere adım adım paylaşacağız. Etkin hale getirildikten sonra artık talimatlarınızı anında işleme koymaya başlayacaktır. Aslında Google asistan çok fazla ilgi görmedi diyebiliriz. Fakat son zamanlarda herkes tarafından aktif bir şekilde kullanılmaktadır. O yüzden pasif durumda aktif duruma nasıl getireceğinizi beraber inceleyeceğiz.

Google asistan açma

google asistan açma

Google asistan açma yöntemleri farklı farklı olsa da en kolay yolun hangisi olduğunu ele alarak probleminizi gidereceğiz. İlk olarak telefonunuzun ‘’Ayarlar’’ alanına girişinizi gerçekleştirin. Beraberinde ‘’Uygulamalar’’ kısmına dokunun.

Uygulamalar kısmına girdiğinizde ‘’Google’’ yazısına tıklayın. Oradan da ‘’Uygulama bildirimleri’’ alanına giriş yapıyorsunuz. Açılan ekranda daha öncesinde devre dışı bırakıldığı için ‘’Uygulamayı aktif et’’ butonuna tıklayın. Ve artık Google asistan özelliğiniz aktif duruma gelmiş olacaktır.

Google asistan açamıyorum

Google asistan açma açamıyorum

Google asistan etkinleştirme işlemleriniz için izleyeceğiniz en kolay yöntem yukarıdaki yöntemdir. Bunun haricinde sizin de eklemek istediğiniz ya da bildiğini farklı yöntemler varsa bunları bize yorumdan iletebilirsiniz.

Özelliğinizi Android telefonunuzda kullanmaya başladığınız da sorunlar yaşanıyorsa bu sorunları da yine bize yorumdan bildirebilirsiniz. Google asistan açma açamıyorum adımlarını belirttiğimiz şekilde sağlayabilirsiniz. Siz de artık bilgilere sahipsiniz. Arkadaşlarınız bu özellikten yararlanmak istediğinde eğer onlarınki de devre dışı bırakılmış ise bu yöntem ile kendilerine yardımcı olabilirsiniz. İyi gezintiler dileriz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here