Paylaş

Kıymetli arkadaşlar, yayınladığımız bu yazımızda Gmail toplantıya katılma katılamıyorum diyenlere özel yapılacak işlemlerin neler olduğundan bahsedeceğiz.

ZOOM uygulaması Corona virüsten sonra tüm dünyaya damgasını vurdu. 10 Milyon indirmesi olan uygulamanın COVİD-19 virüsüyle birlikte 200 milyona yakın indirmeye sahip olması tüm sosyal medya platformlarını ve bu alandaki kanalları seferber etti diyebiliriz. Gmail hesaplarınıza da artık toplantı özelliği dahil edilmiş durumdadır. Gmail toplantıya katılma katılamıyorum diyenlere özel olarak sorunun hangi alanda olduğunu sizinle paylaşacağız.

  • Normal koşullarda toplantıya katılabilmeniz için toplantıyı oluşturan kişinin size toplantı kodunu vermesi gerekiyor.
  • O toplantı koduyla birlikte toplantınıza katılımı sağlayabilirsiniz.
  • Peki kodu nereye gireceğim? Diyebilirsiniz. Bunu da aşağıda sizinle paylaşıyor olacağız.

Gmail toplantıya katılma katılamıyorum

Gmail toplantıya katılma

Gmail toplantıya katılma işlemlerini yapabilmeniz için ilk olarak mail adresinize girişinizi gerçekleştirin. Mailinize giriş yaptığınızda ekranın sol tarafında ‘’Meet’’ adı altında yeni bir özelliğin gelmiş olduğunu göreceksiniz. Onun hemen altında da ‘’Toplantıyı başlat’’ ve ‘’Toplantıya katıl’’ seçenekleri bulunmaktadır.

  • Toplantıya katıl demeniz ile birlikte size verilen toplantı kodunu bu alana girişinizi yapmanız durumunda toplantıya başlamış olacaksınız.
  • Kodu girdiğinizde hata alıyorsanız yüksek ihtimalle almış olduğunuz kodu ya yanlış giriyorsunuz ya da verilen kodda hata bulunuyordur.
  • Bazen de bunların hiçbirinde sorun yokken gelen hatanın nedeni toplantıyı açan kişinin toplantıyı bitirmesinden ötürü sorun yaşayabilirsiniz.
  • Ancak siz bunların hiçbirinden kaynaklı sorun yaşamıyor olmanıza rağmen toplantıya katılamıyorsanız diğer nedenleri birlikte inceleyeceğiz.

Gmail toplantıya katılamıyorum

Gmail toplantıya katılma katılamıyorum

Gmail toplantıya katılamıyorum sorunun bir diğer nedeni ise internetinizin yavaşlığıdır. Toplantıya katılacağınızdan ötürü yavaşlık durumunda bağlantıyı kuramazsınız. Bunun için toplantıya katılım sırasında genelde wifiye bağlanarak işlem sağlayın.

Ancak hata kodu ekrana geliyorsa almış olduğunuz hatanın bilgilendirmesini yorumdan iletmeniz durumunda soruna yönelik çözüm bilgisini sizinle paylaşacağız. İsterseniz eğer https://support.google.com/mail/?hl=tr#topic=7065107 bu alandan yaşamış olduğunuz tüm sorunları bildirebilirsiniz.

Gmail hesabınıza gelen toplantı özelliği hakkında karşılaştığınız diğer sorunları da aynı şekilde bize yorumdan bildirmeniz mümkündür. Var olan sorunun incelemesini yaparak sizlere geri dönüşümüzü aynı şekilde yorumdan sağlayabilirsiniz. İyi gezintiler dileriz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here