Paylaş

Gmail otomatik yanıtlamayı açma etkinleştirme. Gmail de düzenleyeceğiniz bir metnin otomatik olarak gelen maillerde gönderilmesi için gerekli olan ayarları konu aldık.

Her geçen gün mail yoluyla iletişimin arttığını söyleyebiliriz. Kurumlara, iş müracaatlarına ya da bizlerle iletişime geçilmesine genel itibariyle mail üzerinden sağlanmasını isteriz. Çalışmış olduğumuz yerlerde dahi önemli bilgilerin iletişim numaralarımıza değil mailimize gönderilmektedir. Dolayısıyla gelen maillerin önemi maili gönderen ya da beklediğimiz kişiye göre değişkenlik göstermektedir. Bir yere müracaat ettiniz ya da birinden çok önemli bir yanıt bekliyorsunuz bu durumda sürekli mailinizi kontrol edersiniz. Fakat diyelim ki yine işinizden dolayı şehir dışına gitmeniz gerekti ya da uzun bir tatile gitmeye karar verdiniz ve o sırada hiçbir şeyle ilgilenmek istemiyorsunuz. Ancak birinden de önemli bir mail beklemektesiniz. Gmail yoluyla bu mail gönderilecekse mail alanından otomatik yanıtlamayı etkin hale getirmeniz sorunuzu giderecektir. Otomatik yanıtlayıcıyı etkin hale getirmeden önce mail atan kişiye gönderilecek metnin düzenlenmesini yine kendiniz sağlayabiliyorsunuz.

Gmail otomatik yanıtlamayı açma etkinleştirme

Gmail otomatik yanıtlama nasıl açılır, gmail otomatik cevaplamayı etkinleştirme, gmail otomatik yanıtlama işlemleri için nasıl bir yol izlemeliyim, gmail otomatik yanıtlama nereden açılır, gmail otomatik cevaplamayı açamıyorum. Birinin bizlere göndermiş olduğu maili görmediğimiz de ona hangi işle uğraştığımızı haber etmek adına otomatik yanıtlamayı aktif hale getirebilirsiniz. Bunu nereden yapacağınıza ise beraber göz gezdireceğiz.

Gmail otomatik cevaplamayı açma

Otomatik cevaplamanın açılabilmesi için öncelikle mailimize girişimizi sağlıyoruz. Ardından sayfanın sağ tarafından ayar sekmesini göreceksiniz. Ayar sekmesine tıkladıktan sonra açılacak olan seçeneklerden Ayarlar yazısına tıklıyoruz.

Gmail otomatik yanıtlamayı açma etkinleştirme, gmail oto yanıtlamayı açma, gmail otomatik yanıtlamayı etkinleştirme, gmail oto cevaplama nerede, gmail kendiliğinden mesaj göndersin, gmail oto yanıtlama nasıl açılır

Ayarlara giriş yaptıktan sonra gelen ekranı en aşağıya doğru kaydırmanız gereklidir. Sayfayı aşağıya doğru kaydırdığınızda Otomatik yanıtlama adı altında bir yazı göreceksiniz. Karşısında açık veya kapalı konumlara getireceğiniz seçenekler bulunmaktadır.

  • Konu ve metni yazarak otomatik cevaplamada karşı tarafa cevaplama olarak bunu metnin gönderilmesini sağlayabilirsiniz.
  • Yapılan ayarlar sonrasında karşı taraf kendisine böyle bir mailin gelmediğini dile getiriyorsa bunun tek nedeni siz bu ayarları sağlarken değişiklikleri kaydet dememenizden kaynaklıdır.
  • Tabi bu yanıtlama her bir iletiden sonra 4 günde bir gönderim yapılmaktadır. Birden fazla gönderi iletisi gönderen kişiye tek bir otomatik yanıt gönderildiğini de bilmenizi isteriz.
Gmail otomatik yanıtlamayı açma etkinleştirme, gmail oto yanıtlamayı açma, gmail otomatik yanıtlamayı etkinleştirme, gmail oto cevaplama nerede, gmail kendiliğinden mesaj göndersin, gmail oto yanıtlama nasıl açılır

Gmail hakkında diğer merak ettiklerinizi bizlere yorumdan ulaşarak isteyebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here