Paylaş

Gmail göndermeyi iptal etme süresi. Hatalı gönderilen mailin geri çekilme süresinin ayarlanabilmesi sizin elinizde olduğu için nereden ayarlanacağını yazımızda anlattık.

Günlük hayatımızda yaptığımız bir yanlışın düzeltilebilmesi için doğruyu tekrardan deneme yöntemine gitmekteyiz. İnstagram, whatsapp uygulamalarında da gönderilen mesajların artık geri çekilme durumları gelmiş bulunmaktadır. Gmail kullanımı ise normal kurumsal şirketlerde olması gereken mail sunucusudur. Gmail hesabına gönderilen mailin geri çekme süresi çok kısa olan kişiler bazı anlar geldiğinde keşke süreyi uzatmış olsaydım demektedir. Bunu dememek isteyen kullanıcılar ise gmail hesabında göndermeyi iptal etme süresinin nereden uzatılacağını merak etmektedir. Maili geri alma süresini en fazla 30 saniye ile sınırlandırabilirsiniz. Bunun üzerinden bir işlem sağlanamayacaktır. Çünkü böyle bir zaman dilimi mevcut değildir. Nereden olduğuna ise birlikte göz atarak süre ayarlamasını gerçekleştirmiş olacağız.

Gmail göndermeyi iptal etme süresi

Gmail maili geri çekme süresini uzatmak istiyorum, gmail maili geri nasıl çekebilirim, gmail maili geri alma süresini ayarlama, gmail mail geri alma süresi nasıl uzatılır?, gmail göndermeyip iptal etme süresi nasıl ayarlanır. Hatalı ya da yanlış gönderim sağlanan bir mailin tekrar geri alınabilmesi için belirli süresi 5 saniyedir. Ama bu süreyi kendiniz ayarlayarak 30 saniyeye çekebilirsiniz. 30 saniye seçimi sonrasında da maillerinizi kolayca geri alabilirsiniz.

Gmail maili geri çekme süresi

Arkadaşınıza göndereceğiniz bir maili şirket yöneticisine yanlışlıkla göndermeniz halinde bu durum başınıza bela olabilir. Yaşanan bu aksaklığın önüne geçilebilmesi için ise maili geri almayı deneyebilirsiniz. Tabi burada zaman ve saniyeler oldukça önem arz etmektedir.

Gmail için maili geri çekme süresini uzatabilmek için mail hesabımıza giriş yapıyoruz. Maile girdikten sonra sağ üst bölümde bulunan ayar butonuna tıklıyoruz. Ayar butonuna tıkladıktan sonra ise ”Ayarlar” seçeneğine giriş yapıyoruz.

Gmail göndermeyi iptal etme süresi, maili geri çekme süresi, maili geri alma süresi, gmail maili geri alma süresi, gmail maili geri çekme süresi, gmail maili geri alma zamanı

  • Karşınıza mailinizin ayarlarına dair bir çok bilgilendirme gelecektir.
  • Gelen bu bilgilendirmeler içerisinde göndermeyi geri al seçeneği göreceksiniz.
  • Onun karşısında zaman dilimi 5 olarak ayarlıdır. Oraya tıkladığınız da bu ayarı en sona yani 30 saniye olarak ayarlamasını sağlayabilirsiniz.
  • Gerçekleştirilen ayarlar sonucunda işlemler tamamlanmış olacaktır.

Bundan sonraki mail geri alma süresi 30 saniye olarak ayarlıdır. Yapılan bu işlemler sayesinde Gmail göndermeyi iptal etme süresi sorunu da çözümlenmiş olacak.

 

Gmail göndermeyi iptal etme süresi, maili geri çekme süresi, maili geri alma süresi, gmail maili geri alma süresi, gmail maili geri çekme süresi, gmail maili geri alma zamanı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here