Paylaş

Gmail gönderme zamanını ayarlama planlama. İleri tarihli mail gönderimin sağlanabilmesi için gmail hesabınızda nasıl bir yol izleyeceğinizi aktaracağız.

Günlük hayatta yaptığımız iş gereği genel olarak mail yöntemini kullanmaktayız. Mail gönderimlerinin de kendi içerisinde ifadeleri bulunmaktadır. Büyük yazıyla mail gönderimi genel olarak sinirli olduğunuz anlamına gelmektedir. Yani mail yazmanında kendi içerisinde bir işleyişi bulunmaktadır. Mail gönderimlerinin gününde ve zamanında gönderilmesi de önem arz eden işlemlerden birisidir. Mailin gönderim saati geçtikten sonra sizlere sorun olabilmektedir. İşimizden dolayı bir rapor istenildiğinde o raporun hangi gün itibariyle tamamlanması gerektiği maille sizlere bildirilmektedir. Raporu hazırladığınızda gönderim gününü unutmamak için not alsak bile ister istemez o notu unutabiliriz. İleri tarihli mail gönderimini gmail hesabından ayarlayabilmek için gereken adımları sizlerle paylaşmış olacağız.

Gmail gönderme zamanını ayarlama planlama

Gmail gönderme zamanı oluşturma, gmail gönderimi zamanlama, zaman ayarlı mail gönderimi, ileri tarihli mail gönderimi gmail, gmail hesabında maili nasıl zamanlayabilirim, gmail hesabında mail gönderimini ayarlama. Genel olarak mail kullanımında artık gmail daha fazla tercih edilmektedir. İleriye yönelik bir mailin gönderimi için zamanı kendiniz nasıl ayarlayacağını sizlere sunumunu gerçekleştireceğiz.

Gmail ileri tarihli mail yollama

Öncelikle mail hesabınıza geliyorsunuz. Maile geldikten sonra zamanlama mailin hazırlanışını sağlıyoruz. Göndereceğimiz kişide belliyse artık geriye kalan işlem o mailin zamanını ayarlamak olacaktır.

Gmail gönderme zamanını ayarlama planlama, ileri tarihli mail gönderimi gmail, gmail saatli gönderme, gmail maili zamanlama, gmail gönderimi planlama, ileriye dönük mail
  • Maili göndermeden hemen alt tarafta Gönder butonunun yanında ok işareti olacaktır.
  • Bu ok işaretine tıklamanız halinde gönderme zamanını planla şeklinde gelecek olan yazıya tıklıyoruz.
  • Hangi tarihe zamanlamak istiyorsanız o tarihe göre zamanlama işlemlerinizi bitirebilirsiniz.

Gmail gönderme zamanını ayarlama planlama ayarlarını yaptıktan sonra belirtilen süre dilimi içerisinde o mail karşı tarafa gönderilecektir. Mailin gitmemesiyle alakalı bir sorun oluşması durumunda zamanlamayı yeniden gözden geçirmeniz de yarar bulunmaktadır.

Gmail gönderme zamanını ayarlama planlama, ileri tarihli mail gönderimi gmail, gmail saatli gönderme, gmail maili zamanlama, gmail gönderimi planlama, ileriye dönük mail

Gmail hakkında farklı merak ettiğiniz ayarlar varsa bunu bizlerle yorum alanından paylaşabilirsiniz. Sizlerden gelen sorunlara istinaden gereken ayarlar tarafımızdan kontrol edilerek onunla ilgili de yazıları hazırlayacağımızı bilmenizi isteriz. Yapılan yorumlarla alakalı olarak yine belirttiğiniz sorunlarla ilgili yanıtlar yorum alanından sizlerle paylaşıldığını da belirtmekte yarar bulunmaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here