Paylaş

Gmail gönderilen maili iptal edemiyorum. Yanlışlıkla atılan mailinin geri çekilebilmesi için gmail üzerinden yapılacak ayarlara birlikte göz atacağız.

Gmail artık herkesin kullanımını gerçekleştirdiği mail uzantılarından bir tanesidir. Hotmail kullanıcılarının bir çoğu belli bir aşamadan sonra gmail hesaplarına geçmişlerdir. Aldığımız telefonlara da gmail bağlantılarıyla kayıt işlemleri sağlamaktayız. İş yerlerinde kurumsal şirketler de gmail kullanımını sağlamaktadır. Sebebi ise güvenilir bir mail uzantısı olmasından ötürü başka bir alandan giriş yapılması durumunda sizin izin vermediğiniz andan itibaren oturum açılmamaktadır. İş yerlerinde önemli maillerin atılımı sırasında bazen hiç olmadık kişiye yanlış bir mail gönderimi sağlayabiliyoruz. Bu durum sonrasında o mailin geri çekilmesini karşı tarafa gitmemesi için elimizden geleni yapmak istemekteyiz. Şunu belirtmekte fayda var bu kararı bir an önce vermeniz gereklidir. Yani aradan zaman geçtikten sonra geri çekme işlemi imkansız hal alacaktır. Mail geri çekme süresi maksimum 30 saniye için geçerliliği koruyacaktır.

Gmail gönderilen maili iptal edemiyorum

Yanlışlıkla atılan maili geri alma gmail, gmailde yanlışlıkla gönderilen maili geri alma, gmail maili geri çekme, gmail maili iptal etme, gmail gönderilen bir maili tekrar geri alma, gmail maili nasıl geri alabilirim. Gmail kullanıcıları bazen işlerin yoğun olması ya da bir anlık dalgınlık sonucu farklı bir kişiye mail gönderimi sağlayabilmektedir. Gönderilen bu hatalı mailin geri çekilme işlemi mümkündür. Ama bu konuda hızlı olmalısınız.

Gmail maili geri çekme

Gmail ayarlarınızı daha öncesinden mail içerisine girip sağ üst alanda bulunan ”Ayarlar” bölümüne girerek ”Göndermeyi al” seçeneğinden 30 saniye olarak ayarlamasını sağladıysanız geri almak için neler gerekli buna bakacağız.

  • Maili gönderdikten sonra sol alt köşede gönderilen mail ile ilgili ”İleti gönderildi-Geri al-İletiyi göster” seçeneklerini göreceksiniz.
  • Bu seçenekler içerisinde geri al butonuna tıklamanız durumunda mail geri çekilecektir.
  • Ama mailinin geri çekme işlemlerini yapmanıza rağmen mail geri çekilmiyorsa bunun tek bir nedeni bulunmaktadır.
  • Maili gönderdiğiniz kişi o an mail başında bekliyor ise mail doğrudan ona gösterileceği için maili okuduğundan kaynaklı mail geri alınmamaktadır.
  • Ama var olan maili kimse okumadıysa siz geri al dediğiniz de mailin geri çekilmesi tamamlamış olacaktır.


Gmail gönderilen maili iptal edemiyorum, gönderilen maili geri çekme, yanlış atılan maili geri alma, maili geri alma, gmail maili geri çekme, gmail maili geri alma
Gmail gönderilen maili iptal edemiyorum, gönderilen maili geri çekme, yanlış atılan maili geri alma, maili geri alma, gmail maili geri çekme, gmail maili geri alma Gmail gönderilen maili iptal edemiyorum, gönderilen maili geri çekme, yanlış atılan maili geri alma, maili geri alma, gmail maili geri çekme, gmail maili geri alma

Gmail gönderilen maili iptal edemiyorum işlemleri için belirtilen ayarlar sonrasında sorunumuz giderilecektir. Eklemek istediğiniz bir yer olursa yorumda belirtebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here