Paylaş

Gmail arşiv nedir ne işe yarar kullanımı. Gelen kutusundaki mailler içerisinde görünmesini istemediğiniz mail varsa bunların arşivlenmesi adına gerekenleri konu aldık.

Gmail üzerinden gelen maillerin arşivlenmesi gelen kutusu alanında görünen maillerin artık görünmemesine sebebiyet vermektedir. Yani mailinize başkaları tarafından bakıldığında gelen kutusunda düşmüş ve sizin için özel olan mailleri gizleyebiliyorsunuz. Bunu ise arşive alarak yapabilirsiniz. Gelen bir mesajı silmek yerine arşivleyerek mesajın ilerleyen zamanlarda görünmesini sağlayabilirsiniz. Arşivleme yöntemi şuan da instagram ve Facebook hesaplarında da faal bir şekilde yapılmaktadır. Başkaları tarafından sizlere atılan maillerin önemi oldukça fazladır. Ama sadece iş için değil, arkadaşlarımızla ya da sevdiğimizle de mailleşerek konuştuğumuz olmaktadır. Bu kişiler bizler için özel olmasından dolayı onlardan gelen her türlü mail önem arz etmektedir. O yüzden böyle maillerin silinmesini pek fazla istemeyiz. Arşivleme işlemlerini gelen mailinin sağındaki tik işaretine tıklayıp görüntülemesini sağlayabiliyorsunuz. Daha sonrasında arşivden çıkarmak isterseniz de yeniden arşivden çıkarabileceğinizi de bilmenizi isteriz. Bunun nasıl olduğunu da yazımızın içerisinde paylaşımını sağlayacağız.

Gmail arşiv nedir ne işe yarar kullanımı

Gmail arşivden çıkarma, gmail arşiv ne işe yarıyor, gmail arşive alınan maili tekrardan geri getirme, gmail arşivlenen maili geri almak istiyorum, gmail arşiv hakkında bilinmesi gerekenler, gmail hesabımda arşivlediğim bir maili tekrar geri nasıl getirebilirim. Yönünde arayışlara girebilir ve bu arayışlarınız içerisinde çözüm bulmaya çalışabilirsiniz. Sizlere çözüm olacak yazımız içerisindeki ayarları devreye koymanızla beraber sorun kalmadan ayarlarınızı sağlayabilirsiniz.

Gmail arşivlenen maili geri getirme

Belirttiğimiz üzere gelen mailin sağındaki tik işaretine tıklayıp yukarıda bulunan aşağıya doğru ok işaretine tıklamayla birlikte mail arşive alınacaktır.

Gmail arşiv nedir ne işe yarar kullanımı, gmail arşiv nedir, gmail arşiv ne işe yarar, gmail arşivi geri getirme, gmail arşiv ne işe yarar, gmail arşiv geri alma
  • Arşivlenen mail gelen kutusunda artık görünmeyeceği için sol menü ekranında Diğer alanına gelerek Tüm Postalar alanına geldiğimizde arşive gönderdiğiniz maili görebilirsiniz.
  • Mailin geri gelmesini istiyorsanız eğer yine üst bölümde sağ tarafta bulunan aşağıya doğru ok işareti bulunan kutucuğa tıklamanız gerekiyor.
  • Gelen kutusuna taşı sekmesi gelecektir. Bu alana tıklamanızla birlikte arşivlediğiniz maili tekrar geri göndermiş olacaksınız.
  • Arşivlenen mailin geri getirilmesini gerçekleştirdiğiniz bu işlemler doğrultusunda tamamlayabilirsiniz.
Gmail arşiv nedir ne işe yarar kullanımı, gmail arşiv nedir, gmail arşiv ne işe yarar, gmail arşivi geri getirme, gmail arşiv ne işe yarar, gmail arşiv geri alma

Gelen kutusundan kalkan mailin tekrardan geri getirilmesini bu şekilde sağlayabiliyorsunuz. Sizlerde artık maili silmek yerine arşive alıp geri getirmek istediğinizde belirtilen işlemleri devreye koyabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here