Paylaş

Fortnite sistem gereksinimleri hakkında merak ettiklerinizi hazırlamış olduğumuz yazımızda ayrıntılı olacak şekilde anlatacağız.

Fortnite sistem gereksinimleri

Fortnite nedir? diye merak ediyorsanız eğer oyun 25 Temmuz 2017 tarihinde piyasaya sürülmüştür. Oyun içerisinde takım kurup görev içerisine girebilirsiniz. Takım 4 kişiye kadar çıkabilmektedir. Bilgisayarım bu oyunu kaldırır mı? Oyun kaç GB? Diye merak edenler için ise konuyu birlikte inceleyeceğiz.

2017 Tarihinde piyasaya sürülmesine rağmen günümüzde hala daha aktif bir şekilde oynanmaktadır. Bilgisayarınıza henüz daha bu oyunu yüklemediyseniz yükleme yapmadan önce oyun hakkında gerekli bilgileri öğrenmelisiniz. Bu bilgileri bildikten sonra oyunu indirip oynamaya başlayabilirsiniz.

Oyunun içerisinde silah bulup daha sonrasında ise kendinizi koruyabilecek yapılar inşa edebiliyorsunuz. Ardından keşif yapıp bu inşa ettiğiniz yapılar için eşyalar toplayabilirsiniz. Aynı zamanda oyunda oldukça fazla kişiyle savaşa da giriyorsunuz.

Mobile versiyonu olan oyunu bilgisayarınızda oynamak istiyorsanız bu durumda sistem gereksinimlerini bilmeniz gerekiyor. Bunları bilmeden yükleme yaparsanız oyunda donma ya da kasma sorunları ile karşılaşabilirsiniz.

Her oyuncunun yaptığı araştırmayı yapanlardan biriyseniz eğer Fortnite oyunu için minimum ve önerilen sistem gereksinimleri tek tek ele aldık. Bunları bilgisayarınızın karşılaması durumunda oyunu indirip oynamaya başlayabilirsiniz. O halde gereksinimlerin neler olduğuna bakalım.

fortnite

Fortnite minimum sistem gereksinimleri

  • İşlemci: Core i3 2.4GHz RAM: 4GB RAM
  • Depolama alanı: 16GB boş alan
  • Ekran Kartı: Intel HD 4000 (integrated graphics)
  • İşletim Sistemi: Windows 7, 8, or Windows 10 64-bit
  • DirectX: Sürüm 11
Fortnite sistem gereksinimleri

Fortnite önerilen sistem gereksinimleri

  • İşlemci:  Core i5 2.8GHz RAM: 8GB RAM
  • Depolama alanı: 16GB boş alan
  • Ekran Kartı:  Nvidia GeForce GTX 660 / AMD Radeon HD 7870 or equivalent video card with dedicated memory of 2GB or higher VRAM.
  • İşletim Sistemi: Windows 7, 8, or Windows 10 64-bit
  • DirectX: Sürüm 11

Yukarıdaki sistem gereksinimleri tamamen resmi kaynaklardan alınmıştır. Mevcuttaki bilgisayarınızın bu gereksinimleri karşılaması durumunda Fortnite uygulamasını indirip kullanabilirsiniz. Giriş yapmama, donma ya da kasma gibi durumlarla artık karşılaşmayacaksınız. Oyun hakkında merak ettiğiniz diğer hususları bizlere yorumdan iletebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here