Paylaş

Fornite kasıyor donuyor ilerlemiyor. Oyunu bilgisayara sorunsuz şekilde indiren kullanıcılar oyunda yaşanan donma kasma sorununa dair çözüm aradıkları için araştırmaları tamamladık.

Gözde oyunlardan biri haline gelen fornite oyunu ile ilgili bazen hatalar meydana gelebilmektedir. Bilgisayarındaki sistem bütün gereksinimleri karşılaşmasına rağmen oyunda oluşan donma ve kasma kullanıcıları oyunu kaldırmasına sebebiyet vermektedir. Kullanıcısının her geçen gün artırmakta olan Fornite oyunu için oluşan bu sıkıntının ne ile alakalı olduğunu araştırdık. Oyun interner bağlantısı üzerinden oynanan bir oyun olmasından ötürü burada internetin çok önemli bir yer oynadığını belirtmekte fayda bulunmaktadır. Yani normal şartlarda da başka alanlarda da sorun varsa bu durumun önemli bir alanı kullanım sağlanan internet ile alakalıdır. İnternet alanında sıkıntı yok, bilgisayar da tüm gereksinimleri karşılıyor oluşuna rağmen yaşanan bu sorunu nasıl gidereceğimizi anlatacağız.

Fornite kasıyor donuyor ilerlemiyor

Bilgisayarımda fornite kasıyor, bilgisayar da fornite donuyor, fornite yavaş çalışıyor, fornite hiç bir şekilde ilerlemiyor, fornite neden ilerlemiyor, fornite dondu çalışmıyor, fornite kasıyor. İndirilen oyunun kullanımı sırasında meydana gelmekte olan bu hatanın ne ile alakalı olduğuna bakarak çözümü anlatacağız.

Fornite yavaş çalışıyor

İnternetin kontrolü sonrasında bu alanda oluşan sıkıntı giderildikten sonra bilgisayarınızda bulunan NVIDIA ekran kartında 3D ayarı üzerinden bağlantıları kontrol etmeniz gereklidir. Performans ayarlarını gözden geçirmelisiniz. Bunlar gözden geçirildikten sonra tekrar giriş yapmayı deneyelim.

Fornite kasıyor donuyor ilerlemiyor, fornite donuyor, fornite kasıyor, fornite yavaş çalışıyor, fornite ilerlemiyor, fornite dondu

  • Şimdi öncelikle girişten sonra sorunun devam ettiğini gören arkadaşlarımıza şunu tavsiye ediyorum.
  • Bilgisayarınızın arka planında çalışan uygulamaları kapatın.
  • Kullanımını sağladığınız bir antivirüs programı var ise bilgisayarınızı tarama işlemlerini gerçekleştirelim.
  • Görev yöneticisine gelerek buradan bulunan çalışan uygulamalar var ise o uygulamalardan görevi sonlandırarak,
  • Bilgisayarı kapatıp yeniden açıp oyuna girmeyi deneyelim.
  • Sağlanan ayarlar neticesinde Fornite kasıyor donuyor ilerlemiyor sorunumuz giderilecektir.

Fonite oyunu şuan da hızla kullanıcısının artmış olduğu oyunlardan birisidir. Bir çok kullanıcı kesimi ise oyunu bilgisayarı kaldırmasına rağmen girdiğinde böyle hatalarla karşılaştığını belirtti. Bilgisayar üzerinde bu yaptığımız kontroller haricinde başka bir işlem sağlamaya gerek kalmadan sorun giderilecektir. Diyelim ki giderilmedi alınan hataları bizimle yorumda paylaşabilirsiniz.

Fornite kasıyor donuyor ilerlemiyor, fornite donuyor, fornite kasıyor, fornite yavaş çalışıyor, fornite ilerlemiyor, fornite dondu

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here