Paylaş

Firefox önerilen site gözükmesin çıkmasın. Firefox tarayıcınızda ziyaret ettiğiniz bir web sitesinin bilgilerinin öneri olarak gelmemesi için onu nasıl sileceğinizi anlatacağız.

Herkesin bilgisayarları üzerinde kullanımını gerçekleştirmiş olduğu tarayıcılar farklılık göstermektedir. Kimi kullanıcı Explorer, kimi google chrome kimisi de firefox tarayıcılarını tercih etmektedir. Tarayıcılar bizlerin internet sitelerinde gezinti sağlamamızı ve buna bağlı olacak şekilde çalışma ortamımıza da zemin hazırlamaktadır. Tüm tarayıcılarda var olan öneri özelliği Firefox tarayıcısında da aktif olacak şekilde kullanılmaktadır. Daha öncesinde ziyaret etmiş olduğunuz bir web sitesine sonrasında bulabilmeniz kolaylıkla sağlanmaktadır. Bunların dışında siz harfleri daha bitirmeden o size hangi siteye girmesini gerektiğini karşınıza çıkardığı için bu durum oldukça sevilmektedir. Ama bazende ziyaret edilen bir web sitesinin bir daha karşımıza çıkmasını istemeyiz. Bu durumda web tarayıcınızı komple temizlemeye gitmektense sadece o alanın silinmesini istemekteyiz. Ziyaret edilen web sitesinin silinebilmesi için incelemelerimizi tamamlamış bulunuyoruz.

Firefox önerilen site gözükmesin çıkmasın

Firefox önerilen site gelmesin, firefox önerilen site çıkmasın, firefox otomatik tamamlama silme, firefox önerilen site silinmiyor, firefox önerilen site nasıl silinir, firefox önerilen url bağlantısını silmek istiyorum. Kullanımını sağlamış olduğunuz tarayıcınız Firefox ve bu alanda sadece bir tek URL silmek istiyorsanız nelerin gerekli olduğunu bakarak sorunumuzu giderebileceksiniz.

Firefox önerilen url kalkmıyor

Tüm tarayıcıların öneri silme yani oto tamamlama sisteminin silme işlemi oldukça farklıdır. Firefox kullanıcıları ise bu işlemin nasıl sağlandığını merak etmektedir. Oldukça basit bir işlem olduğu için tek yapmanız gereken işlem ise ”Delete” tuşunu kullanmanız olacaktır.

Firefox önerilen site gözükmesin çıkmasın, firefox otomatik tamamlama silme, firefox önerilen siteyi silme, firefox önerilen url silme, firefox önerilen site silinmiyor, firefox önerilen url kalkmıyor

Bilgisayarınızdan firefox tarayıcısına giriş yaparak bunun sonrasında üst alandaki adres satırı bölümüne silmek istediğiniz harfleri az bir şey yazalım. Beraberinde zaten sayfanın hemen altında seçeneklerin belirdiğini göreceksiniz. Bu seçenekler içerisinde hangi URL bağlantısının silinmesini istiyorsanız alt ok tuşuna basarak onun üzerine geldikten sonra ”Delete” tuşuna tıklamanız yeterliliğini koruyacaktır.

Yapılan bu ayarlamalar sonrasında Firefox önerilen site gözükmesin çıkmasın isteğiniz tamamlanmış ve site bağlantısı artık görünmemiş olacaktır. Bir URL için komple tarayıcıyı temizlemeye gerek olmadan işlemleri bu yönde tamamlayabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here