Paylaş

Firefox geçmişi kendi kendine siliyor. Mozilla firefox geçmişi hatırlamıyor, tarayıcıyı kapatınca geçmiş siliniyor ise hangi ayarların yapılması gerektiğine bakacağız.

Gezintilerimizi kullanımını sağlamış olduğumuz tarayıcılar üzerinden gerçekleştirmekteyiz. Sağlanan gezintilerimiz sonrasında tekrar bir konuyu araştırmak istediğimiz de o siteye ulaşmak için bunu tarayıcılarımız bizlerin karşısına çıkarmaktadır. Firefox kullanıcılarında ise bazen bazı kullanıcılar tarayıcı kapattıktan sonra tüm geçmişin silindiği belirtilmektedir. Yani kısacası geçmişi kendi kendine silindiğine dair bilgi vermektedirler. Oluşan bu temel sıkıntının ne ile alakalı olduğunu ise kapsamlıca araştırmasının içerisine girmiş bulunuyoruz. Şayet siz geçmiş ile ilgili bir ayar yapmamanıza rağmen bu sorun meydana gelmeye başladıysa eğer ayarlar tarayıcınız üzerinde farklı biri tarafından yapılmış olabilir. Bu da sizin işlem sağlamanız engel veriyordur. İşte bu engelin ortadan kalkabilmesi ve gezinti sağladığınız tarayıcınıza sabitlemesini yaptığınız bilgilerin gitmemesi adına izlenecek yöntemler belirtilen şekildedir.

Firefox geçmişi kendi kendine siliyor

Firefox geçmişi hatırlamıyor, firefox tarayıcısını kapatınca geçmiş siliniyor, mozilla geçmişi hatırlamıyor, firefox geçmişi neden siliyor, firefox kendiliğinden geçmişi siliyor, firefox geçmiş ayarları, mozilla firefox tarayıcısında geçmiş kendi kendine temizleniyor. Şeklinde bildirilen soruların artışının olduğu dönem içerisinde incelemeleri sonuçlandırdık. Nihai araştırmalar sonrasında kesin çözüm yazı içerisinde sizlere paylaştığımız şekilde ilerleme yapılacaktır.

Firefox geçmiş kendiliğinden siliniyor

Severek kullanımı sağlanan firefox tarayıcısında bazen aklımızın almadığı şeylerin de olabilmesi mümkün olabilmektedir. Bu tamamen firefox tarayıcısının kullanıcılarına sunmuş olduğu özel hizmet ile alakalı bir durumdur. Yani geçmişle uğraşmak istemeyen tarayıcının kapatılması sonrasında geçmişin temizlenecek ayarı olmasından dolayı kendiliğinden silinme durumu meydana gelmektedir.

Firefox geçmişi kendi kendine siliyor, firefox geçmişi hatırlamıyor, firefox geçmişi siliyor, firefox geçmiş kendiliğinden siliniyor, mozilla geçmişi hatırlamıyor, mozilla geçmişi siliyor

  • Yaşanan aksaklığın giderilebilmesi için ilk olarak tarayıcının içerisine girdikten sonra sağ üst alanda var olan üç çizgili butona tıklıyoruz.
  • Karşımıza gelen ekranda ”Seçenekler” bölümüne giriyoruz.
  • Seçeneklerin içerisine girdikten sonra sol menü de bulunan ”Gizlilik ve güvenlik” alanına giriyoruz.
  • Sonrasında geçmiş alanını göreceksiniz. Geçmiş bölümünde ”Geçmiş için özel ayarlar kullanılsın” işaretlidir.
  • Onunda altında ”Firefox kapatılınca geçmişi temizle” tiki işaretli ise tiki kaldırıp kaydetme işlemleri sonrasında artık kendiliğinden silinme durumu meydana gelmeyecektir.

Firefox geçmişi kendi kendine siliyor, firefox geçmişi hatırlamıyor, firefox geçmişi siliyor, firefox geçmiş kendiliğinden siliniyor, mozilla geçmişi hatırlamıyor, mozilla geçmişi siliyor

Firefox geçmişi kendi kendine siliyor ile ilgili belirtilen işlemler sonrasında bahsedilen ayarları ele alırsanız sorun tam anlamıyla çözümlenmiş olacaktır.Firefox geçmişi kendi kendine siliyor, firefox geçmişi hatırlamıyor, firefox geçmişi siliyor, firefox geçmiş kendiliğinden siliniyor, mozilla geçmişi hatırlamıyor, mozilla geçmişi siliyorFirefox geçmişi kendi kendine siliyor, firefox geçmişi hatırlamıyor, firefox geçmişi siliyor, firefox geçmiş kendiliğinden siliniyor, mozilla geçmişi hatırlamıyor, mozilla geçmişi siliyor

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here