Paylaş

Firefox geçmiş hatırlanmasın bilinmesin. Tarayıcınız firefox ve bu tarayıcı içerisinde geçmiş gözükmesin hatırlanmasın istiyorsanız ilgili ayarları anlatacağız.

İnternet üzerindeki gezintiler, indirilen dosya bağlantıları ve buna bağlı olan her şey tarayıcıya kayıt edilmektedir. Bu alana da geçmiş bilgilendirmesi vermekteyiz. Araştırmalarımızın tamamını sevmiş olduğumuz tarayıcı üzerinden ele alarak buna göre işlem sağlamaktayız. Bazı kullanıcılar google chrome tarayıcısından vazgeçmiyor bazılar da mozilla firefox tarayıcısı haricinde kullanım yapmamaktadır. Firefox kullanıcıları geçmiş ile ilgili verilerin ayarlarını kapsamlı bir şekilde yapabilmektedir. Çünkü tarayıcı içerisinde barındırmış olduğu özelliklerle birlikte kullanıcılarına bu hizmeti sunmaktadır. Geçmişinin hatırlanmasını istemeyen kullanıcılar tarayıcı içerisinde sağlayacağı bir kaç ayar sonrasında artık dilediği gibi gezinti sağlayabilmektedir. Sürekli veri geçmişini silmekle uğraşmamak için hiç bir şekilde hatırlanmasın olarak seçilecek ayarlar sonrasında geçmiş bundan sonraki dönem içerisinde bilinmektedir. Nasıl olduğunu merak edenler için yazımıza göz atmalarını rica ediyoruz.

Firefox geçmiş hatırlanmasın bilinmesin

Firefox aramalarım gözükmesin, firefox geçmiş gelmesin, firefox geçmiş bilinmesin, firefox geçmiş asla hatırlanmasın istiyorum, firefox geçmiş hatırlanmasın, mozilla geçmiş hatırlanmasın, mozilla geçmiş nasıl hatırlanmamalı. İnternet üzerinde gezintilerimiz sağladığımız tarayıcı da geçmiş bilgilerin görünmemesine ilişkin işlemleri ele alabilmek mümkündür. Böylelikle sorun kalmayacak ve sorunsuz bir şekilde gezintilere devam edebilirsiniz.

Mozilla geçmiş hatırlanmasın

Firefox tarayıcısında geçmiş ile ilgili bilgilerin görünmemesi veya hatırlanmaması için ilk olarak tarayıcıya giriş işlemimizi gerçekleştiriyoruz. Tarayıcının sağ üst alanında var olan üç çizgili kısma tıkladıktan sonra gelen ekranda ise ”Seçenekler” alanına erişim sağlıyoruz.

Firefox geçmiş hatırlanmasın bilinmesin, mozilla geçmiş hatırlanmasın, firefox geçmiş gözükmesin, mozilla geçmiş bilinmesin, mozilla geçmiş görünmesin, firefox geçmiş hatırlanmasın

Seçenekler alanına girdikten sonra sol menü ekranında bulunan ”Gizlilik ve güvenlik” yazısına tıklayıp girişimizi sağlıyoruz. Buradan sonra ”Geçmiş” yazısını görmeniz gerekiyor. Onun altında seçenekler olacaktır. Bu seçenekler içerisinde ”Geçmiş asla hatırlanmasın” olarak tercih edip bilgileri kaydetmeniz halinde bundan sonraki dönem içerisinde geçmiş hatırlanmayacaktır.

Tabi daha farklı özelleştirmek isteyen kullanıcılar da burada kendi isteğine bağlı olacak şekilde ayarları sağlayabilmektedir. Firefox geçmiş hatırlanmasın bilinmesin diyenlere özel hazırlanan bu yazımı içerisinde verdiğimiz bilgilerden aklınıza takılan bir nokta olması halinde bunu yoruma belirtmeniz yeterlidir.

Firefox geçmiş hatırlanmasın bilinmesin, mozilla geçmiş hatırlanmasın, firefox geçmiş gözükmesin, mozilla geçmiş bilinmesin, mozilla geçmiş görünmesin, firefox geçmiş hatırlanmasınFirefox geçmiş hatırlanmasın bilinmesin, mozilla geçmiş hatırlanmasın, firefox geçmiş gözükmesin, mozilla geçmiş bilinmesin, mozilla geçmiş görünmesin, firefox geçmiş hatırlanmasın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here