Paylaş

Hazırladığımız yazımızda sizlere FaceTime ile görüntülü arama işlemlerinizi nasıl yapacağınızı ayrıntılı bir şekilde anlatacağız.

FaceTime ile görüntülü arama

iPhone telefon kullanıyorsanız eğer görüntülü aramalarınızı FaceTime üzerinden sağlayabilirsiniz. Bu özellik hakkında bilmeniz gereken hususlar elbette bulunmaktadır. FaceTime tanımını kısaca yapacak olursak eğer videolu arama yapabileceğiniz bir özellik olduğunu söyleyebiliriz.

FaceTime özelliğinin dışında telefonunuz yüklemiş olduğunuz uygulamalardan da görüntülü arama yapabilirsiniz. Örneğin; WhatsApp, Bip Messenger, Instagram ya da Messenger gibi uygulamalarınızın tamamında bu aramaları sağlayabilmeniz mümkündür. Lakin siz herhangi bir uygulama kullanmadan direk telefonunuzda bulunan özelliği kullanarak bu işlemi yapmak istiyorsanız bu durumda FaceTime kullanabilirsiniz. Üstelik sadece iPhone telefonlarınızda değil, iPad, iPoud Touch ve buna bağlı Apple firmasının üretimini sağlamış olduğu diğer cihazlardan kullanabilirsiniz. Şimdi iPhone marka telefonunuzda bu özelliği kullanmak istiyorsanız eğer hangi yolları takip etmeniz gerektiğini kapsamlı şekilde ele alacağız. İşlemlerle birlikte probleminiz çözüme kavuşmuş olacaktır.

Öncelikle işlemlere başlamadan önce karşı tarafında aynı özelliği kullanıyor olması gerektiğini bilmeniz gerekiyor. Bunu biliyorsanız eğer bir diğer bilmeniz gereken bilgi ise internet bağlantınız olmasıdır. İnternet bağlantısı yok ise bu aramayı gerçekleştiremezsiniz. Bu şartları uyuyorsanız görüntülü arama işlemlerinize başlayabilirsiniz.

iPhone görüntülü arama nasıl yapılır?

  • iPhone telefonunuzun ana menü ekranına gelin.
  • FaceTime özelliğini bulup içerisine giriş yapın.
  • Sağ üst alanda bulunan (+) işaretine dokunun.
  • Açılacak olan FaceTime alanında ‘’Kime’’ diye bir bölüm göreceksiniz. Bu alana tıklayıp gelen ekranda kime gönderim sağlayacaksınız o kişiyi seçin.
iphone görüntülü arama nasıl yapılır
  • Kişiyi bu alanda bulduğunuz üzerine tıkladığınızda gelen seçenekler içerisinde ‘’FaceTime’’ olması gerekiyor.
  • Eğer bu alanda onu görüyorsanız üzerine tıklayın. Ancak görünmüyorsa görüntülü görüşme yapamazsınız.
  • Varsa eğer ‘’Görüntülü’’ yazısına tıklamanız halinde görüntülü görüşme için karşı taraf aranacaktır.
  • Arama sonunda artık işlemlerinizi bitirmiş olacaksınız.
  • Bundan sonrasında sizlerde artık iPhone telefonunuzdan FaceTime ile görüntülü aramanızı sorunsuz şekilde sağlayabilirsiniz.

iPhone telefonunuzda FaceTime ile görüntülü görüşme nasıl yapacağınızı kapsamlı şekilde anlatmış bulunuyoruz. Siz de artık işlemlerinizi yukarıdaki adımları takip ederek sağlayabilirsiniz. Telefonunuzla ilgili sormak istediklerinizi bizlere yorumdan iletebilirsiniz.

FaceTime ile görüntülü arama
FaceTime ile görüntülü arama

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here