Paylaş

Facebook yüz tanımayı kapatamıyorum. Yüz tanıma özelliği devre dışı bırakmak istiyorsanız izlemeniz gereken yollarını adım adım sizlerle paylaşacağız.

Facebook, sosyal medya alanında en çok kullanıcı kitlesine sahip olan bir uygulamadır. Bu alanda açılan sahte hesapların sayısı da oldukça fazladır. Bu hesaplardan rahatsızlık duyan bir çok kullanıcı bulunmaktadır. Haliyle sahte hesapların önüne geçilebilmesi için bir çok özellik devreye girdi. Hesabın sahte olup olmadığını anlayabilmek için yüz tanıma sistemi devreye girmektedir. Hesabınızda sizi tanıyabilmek için yüz tanıma özelliği bulunmaktadır. Ancak bunu bazı kullanıcılar istemediği için yüz tanıma özelliği pasif hale getirmek istemektedir. Facebook’un böyle bir özelliği devreye koymasının tek nedeni ise açılan sahte hesaplar için alınacak önlemlerden birisidir. Bu yüzdendir ki hesabı açarken yazdığınız isim soy isim bilgileri, doğum tarihi bilgileri gün, ay, yıl olmak üzere hepsinin kimlik bilgileriyle uyuşması gereklidir. Hesabınızda yaşayacağınız en ufak bir problem sonrasında bu bilgiler sayesinde hesabı tekrar alabilmeniz mümkün olacaktır. Hesabınız da yüz tanıma özelliğini pasif duruma nasıl getireceğimize birlikte incelemesini sağlayacağız.

Facebook yüz tanımayı kapatamıyorum

Facebook yüz tanıma yapmasın, facebook yüz tanımayı nasıl kapatabilirim, facebook yüz tanımayı nereden kapatabilirim, facebook yüz tanıma nerede, facebook uygulamasında yüz tanımayı devre dışı bırakmak istiyorum. Hesabınızda bu özelliğin devre dışı kalabilmesi için yapılması gereken işlem aşamalarını tek tek konu almış bulunuyoruz.

Facebook yüz tanıma nerede

Sahte hesapların en çok açılımı sağlandığı platformlardan birisi de Facebook uygulamasıdır. Bunun önüne geçilebilmesi için de olduğundan fazla özellik getirildi. Nitekim getirilen özelliklerle bir çok kullanıcı kendi hesabıyla vedalaşmak durumunda kaldı.

Facebook yüz tanımayı kapatamıyorum, facebook yüz tanıma nerede, facebook yüz tanıma nasıl kapatılır, yüz tanıma kapatma, facebook yüz tanımayı iptal etme, facebook yüz tanımasın

Uygulamamız içinde yüz tanımayı kapatabilmek için hesabımıza giriş yaptıktan sonra sağ üst alanda bulunan ok işaretine tıklıyoruz.

  • Buraya tıkladıktan sonra gelen seçeneklerden ‘’Ayarlar’’ kısmına giriş yapıyoruz.
  • Ayarlar bölümüne girdikten sonra sol tarafta bulunan ‘’Yüz tanıma’’ alanına tıklıyoruz.
  • Yüz tanıma alanına giriş yaptıktan sonra ise sağ tarafta bulunan düzenle alanından yüz tanımayı hayır olarak seçmeniz yeterli olacaktır.
  • Sağlanan bu ayarlar doğrultusunda artık yüz tanıma özelliği devre dışı kalacaktır.

Facebook yüz tanımayı kapatamıyorum diyen kullanıcılar bu alandan işlem sağladığında özellik kapatılmıyorsa bu durumda farklı bir tarayıcından işlem sağlayabilir. Onun dışında telefondan işlem sağlıyorsanız uygulamayı kaldırıp yeniden yüklemesini sağlayabilirsiniz.

İsterseniz sizin için hazırlamış olduğumuz Denetim masası çalışmıyor yanıt vermiyor makalemizi inceleyebilirsiniz.

Facebook yüz tanımayı kapatamıyorum, facebook yüz tanıma nerede, facebook yüz tanıma nasıl kapatılır, yüz tanıma kapatma, facebook yüz tanımayı iptal etme, facebook yüz tanımasın Facebook yüz tanımayı kapatamıyorum, facebook yüz tanıma nerede, facebook yüz tanıma nasıl kapatılır, yüz tanıma kapatma, facebook yüz tanımayı iptal etme, facebook yüz tanımasın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here