Facebook yüz tanıma nereden açılıyor. Facebook yüz tanıma özelliğinin aktif hale getirmek için hangi ayarları takip etmeniz gerektiğini yazımızda inceleyeceğiz.

Sahte hesapların yoğunlukta olduğu Facebook uygulamasında bunun önüne geçilebilmesi için bir çok önlem alınmıştır. Alınan önlemler sayesinde bir çok sahte hesap kapatılırken hesaplarda ismini farklı kaydeden kişilerde hesaplarını kaybettiler. Sırf bunun için sahte kimlik çıkarımı sağlanarak hesabı tekrar geri almak isteyen kişilerin dahi olduğunu söylemek mümkündür. Hesabın güvenilir tutulabilmesi için mutlaka ama mutlaka kendi bilgileriniz ile hesap açmalısınız. İleri de bir sorun oluşması halinde hesabı geri almak daha kolaylaşmaktadır.. Facebook’un son yeniliklerinden birisi de kullanıcılarını yüz tanıma özelliği ile gerek fotoğraf gerekse de video üzerinden tanımak istemesidir. Temel nedenlerinden bir tanesi de tamamen sahte hesapların önüne geçilmesiyle alakalı bir önlemdir. Bu sayede facebook ilerde bir gün sizi fotoğrafınızdan ya da kendisine göndereceğiniz bir videodan tanıyabilecektir. Özelliğin hangi alanda olduğunu ve bunu nasıl aktif edeceğinizi ise kapsamlı bir şekilde ele almış bulunuyoruz.

Facebook yüz tanıma nereden açılıyor

Facebook yüz tanımayı açmak istiyorum, facebook yüz tanıma nasıl açılır, facebook yüz tanıma nereden açılır, tik tok yüz tanıma açmak için ne yapmam gerekiyor, facebook yüz tanıma ayarları nerede. Sorularının yanıtsız kalmaması adına girdiğimiz incelemelerin detaylarını ise haberimizde bulabilirsiniz. Hazırsanız nereden aktif hale getireceğimizi inceleyelim.

Facebook yüz tanıma etkinleştirme

Facebook’un sizi fotoğrafınız ya da paylaşacağınız bir video ile tanıma sağlayabilmesi için buna izninizin olması gereklidir. İznin verilebilmesi için ise uygulamanın içerisine giriş yaptıktan sonra sağ üst alanda bulunan ok işaretine tıklayıp ‘’Ayarlar’’ kısmına giriş gerçekleştiriyoruz.

Facebook yüz tanıma nereden açılıyor, facebook yüz tanıma etkinleştirme, facebook yüz tanıma açma, facebook yüz tanıma açılmıyor, facebook yüz tanıma nasıl açılır, facebook yüz tanıma aktifleşmiyor

Ayarlar alanına geldikten sonra da sol tarafta bulunan ‘’Yüz tanıma’’ alanına giriş gerçekleştiriyoruz. Yüz tanıma da karşımıza sunulan seçeneğe ‘’Evet’’ demeniz halinde aktif etme işlemleriniz tamamlanmış olacaktır.

Yapılan ayarlar ile ilgili aklınıza takılan bir yer varsa bunu bizimle yorum kısmından paylaşabilirsiniz. Onun dışında dilerseniz sizin için hazırlamış olduğumuz Android telefonumda titreşimi kapatamıyorum yazımızın incelemesini de sağlayabilirsiniz. Umarım yazılarımız sizler için faydalı olmuştur.

Facebook yüz tanıma nereden açılıyor, facebook yüz tanıma etkinleştirme, facebook yüz tanıma açma, facebook yüz tanıma açılmıyor, facebook yüz tanıma nasıl açılır, facebook yüz tanıma aktifleşmiyorFacebook yüz tanıma nereden açılıyor, facebook yüz tanıma etkinleştirme, facebook yüz tanıma açma, facebook yüz tanıma açılmıyor, facebook yüz tanıma nasıl açılır, facebook yüz tanıma aktifleşmiyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz