Facebook your can’t go live for sorunu çözümü bunun nedeni paylaştığın bir içeriğin topluluk standartlarımıza uymamasıdır. Sorununun çözümü anlatacağız.

Facebook your can’t go live for sorunu çözümü

Facebook hesabınızda canlı yayın açtığınız sırada bu hatayı alabilirsiniz. Alınan hatanın yanında aynı zamanda ne zaman biteceğine ilişkin günde bulunmaktadır. Var olan gün dilimi bittikten sonra hesabınızda sorunsuz şekilde canlı yayın yapmaya başlayabilirsiniz.

Canlı yayın ya da diğer alanlarda çeşitli engellemeler veya kısıtlamalar alabilirsiniz. Bunların tamamı sizin uygulama içerisinde yapmış olduğunuz paylaşım ve işlemleriniz ile ilgilidir. Facebook diğer sosyal medya uygulamaları gibi topluluk kurallarına önem veren bir platformdur.

Uygulamanız içerisinde yaptığınız paylaşımlar topluluk kurallarını ihlal etmesi durumunda Facebook hesabınızda yapacağınız her işlem kısıtlamaya gidebilir. Your can’t go live for uyarısını görüyorsanız muhtemelen geçici bir süreliğine Facebook tarafından engel almışsınızdır.

Peki ben engel aldıktan sonra nasıl bir yol izlemeliyim? İşte bu sorunun cevabını zaten aldığınız uyarının sağındaki gün vermektedir. Belirtilen süre tamamlandıktan sonra kısıtlamanız kalkacak ve siz de canlı yayınınızı yapmaya başlayacaksınız.

Facebook your can't go live for sorunu çözümü

Yine aynı şekilde hatayı aldığınızda topluluk kurallarını hangi paylaşımda aldığınız hemen alt kısımda bulunmaktadır. O gönderinin herhangi bir topluluk kurallarına aykırı olmadığını düşünüyorsanız itiraz hakkınız elbette bulunmaktadır.

Alınacak önlemleri merak ediyorsanız eğer gönderi için Your can’t go live for hatası sonrasında belirtilen günün sona ermesini bekleyin. Ve hesabınızda paylaşılan gönderileri herkese açık olarak değil sadece arkadaşlar olarak seçip o şekilde paylaşın.

Bunu yaptıktan sonra başkalarının gönderilerinin altına yazmış olduklarınıza muhakkak dikkat edin. Aynı gün içerisinde sürekli canlı yayın açıp kapatmayın. Ya da sürekli istek göndermeyin. Bunlarda kısıtlamalara neden olacaktır.

Fakat diğer kişileri düşünerek yapacağınız paylaşımlar ya da yorumlar hiçbir zaman topluluk kurallarını ihlal etmez. Sizin yaptığınız paylaşım ya da yorum şikayet alırsa Facebook onu inceler böylelikle kısıtlama alırsınız.

Facebook your can’t go live for uyarısı sonrasında alınacak önlemlerin neler olduğunu kısaca bahsettik. Konuya dahil etmek istediğiniz farklı bir durum olursa bunu bize yorum alanından bildirmeniz yeterli olacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz