Facebook yorum sıralaması nerede açma. Hesabınızda paylaşıma yapılan bir yorum en başta görünsün istiyorsanız izlenecek çözüm yöntemleri yazımızda.

Sosyal medya hesaplarınızda paylaşılan tüm içeriklere beğeni ve yorumlar atılmaktadır. Gelen yorum ve beğeniler ne kadar fazla olursa paylaşım o kadar fazla kişiye gösterilmektedir. Yorumların kimlerden geldiği de oldukça önem arz etmektedir.

Facebook uygulamasında yorum sıralaması alanı bulunmaktadır. Yorum sıralamasıyla birlikte atılan bir yorumun en başta görünmesini sağlayabiliyorsunuz. Tabi bunu hem kişisel profiliniz hem de kendi sayfanızda sağlayabilirsiniz.

Facebook yorum sıralaması nerede açma

En fazla beğeni alan yorumun ya da en fazla yorum alan yorumun en üste görünmesini istiyorsanız sıralamayı açmanız gerekmektedir. Yorum sıralamasını hesap içerisinde göremiyorsanız nereden bakacağınıza birlikte bakacağız.

Yapacağımız ayarlarla birlikte Facebook hesabınızda yaptığınız bir paylaşıma gelen yorumlardan en alakalı olanlar en başta görünmeye başlayacaktır. Doğrulanmış profile sahip ve sayfaların yorumu da en alakalı yorum olarak en başta görünecektir. Eğer bu sıralamanın nerede olduğuna dair bir bilgiye sahip değilseniz nasıl açacağınızı anlatacağız.

Facebook yorum sıralaması

Facebook geçmişten günümüze kadar sürekli olarak yeniliğe giden bir uygulamadır. O yüzden siz de hesap içerisinde bulunan özellikleri ara sıra gözden geçirmelisiniz. Şimdi yorum sıralamasını hangi alandan açacağınıza birlikte bakalım.

facebook yorum sıralaması nerede
 • Öncelikle hesabınıza giriş yapın.
 • Daha sonrasında sağ üst alandaki ok işaretine tıklayıp oradan da ‘’Ayarlar’’ bölümüne tıklayın.
 • Açılan ekranın sol tarafında ‘’Herkese açık gönderiler’’ yazısını görüp oraya dokunun.
 • Orta ekranda yer alan ‘’Yorum sıralaması’’ yazısını görmeniz gerekiyor.
 • Onun sağındaki ‘’Düzenle’’ butonuna tıklayın.
 • Gelen ekranda ‘’Kapalı’’ olan seçeneği ‘’Açık’’ olarak ayarlayın.
 • Bu işlemi sağladıktan sonra yapılan paylaşıma yapılan yorumlarda en başta diye bir ibare göreceksiniz.
 • Paylaşıma yapılan yorumlarda en fazla beğeni alan yorum en başta görünecektir.
 • Tabi belirttiğimiz yere geldiğinizde ‘’Yorum sıralaması’’ sekmesini görmediyseniz bu durumda farklı bir tarayıcıdan deneme yapın.
 • Telefondan bu işlemleri yapıyorsanız eğer uygulamayı kaldırıp yeniden yükleyebilirsiniz.
 • Tabi bu işlemler sonunda işlemler sadece ‘’Herkese açık gönderileri de’’ devreye girecektir.

Facebook yorum sıralamasını etkinleştirme işlemleriniz sırasında sormak ya da eklemek istedikleriniz olursa bunu bize yorumdan ulaştırabilirsiniz.

facebook yorum en başta görünsün
Facebook yorum sıralaması nerede açma
Önceki İçerikTik tok durduruldu yazıyor çıkışa atıyor
Sonraki İçerikInstagram eylem engellendi hatası çözümü
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz