Paylaş

Facebook yerini bildir ikonu çıkmıyor. Facebook hesabınızda yerini bildir simgesi gelmiyorsa yapmanız gerekenleri ayrıntılı bir şekilde anlatacağız.

Facebook yerini bildir ikonu çıkmıyor

Facebook hesabınıza fotoğraf ya da resim eklerken konum bildirebilirsiniz. Bu işlemi ise yerini bildir özelliğini kullanarak yapabilirsiniz. Yerini bildir simgesine dokunduğunuzda karşınıza gelen bilgilendirme ekranında nerede çektiğinizi kendini seçebilirsiniz. Seçim sonrasında gönderinizi paylaştığınızda arkadaşlarınız da sizin bu görseli nerede çektiğinizi kolay bir şekilde anlayacaktır.

Konum paylaşımlarınızı artık tüm uygulamalarda gerçekleştirebiliyorsunuz. Facebook hesabınızda ise konumuzu ilk başta değil de resmi çektikten sonra da ekleyebilirsiniz. Facebook yerini bildir özelliği ile bu işlemi sağlayabilmeniz mümkün. Fakat bazı kullanıcılar anlamsız bir şekilde hesaplarında yerini bildir özelliğinin gözükmediği dile getiriyor. Sizin hesabınızda da bu özellik çıkmıyorsa neler yapmanız gerektiğini birlikte inceleyeceğiz. Yapacağımız incelemeler sonucunda işlemlerinizi kısa süre içerisinde çözüme ulaştırabilirsiniz. Yerini bildir özelliğinin nerede olduğu ve geldiğiniz ekranda bu özelliğin olmamasıyla ilgili nelerin gerekli olduğunu ayrıntılı bir şekilde sağlayacağız.

Facebook yerini bildir simgesi

Yerini bildir özelliği sadece resim ya da video yüklemesi yaparken değil, normal bir paylaşım yaparken de kullanabilirsiniz. Bir nevi konum paylaşımı olduğunu düşünebilirsiniz. Özelliği kullanmak istiyorsanız uygulamada ‘’Ne düşünüyorsun?’’ alanına tıklayın.

Facebook yerini bildir

  • Buraya girişinizi yaptıktan sonra sayfanın hemen alt kısmında (…) noktalı bölüme dokunun.
  • Yerini bildir seçeneğini göreceksiniz. Onun üzerine tıklayıp yerinizi bildirebilirsiniz.
  • Ama siz de bu alan çıkmıyorsa bilgisayardan giriş yapıyorsanız farklı bir tarayıcıdan deneyin.
yerini bildir
  • Eğer telefondan giriş yapıyorsanız hesap bilgilerinizi biliyorsanız uygulamanızı kaldırıp yeniden yükleyin.
  • Facebook hesabınızda farklı bir özelliği fazla kullanmanızdan dolayı kısıtlama almış olabilirsiniz. O yüzden bunları gözden geçirmelisiniz.
  • Cihazınızın saat ve tarih ayarlarının yanlış olmasından dolayı da hata alıyor olabilirsiniz. O bilgileri de gözden geçirip düzeltin.
  • Son olarak Facebook yetkililerine sorun bildirisi yapın.

Facebook hesabınız da yerini bildir özelliği gelmiyorsa bununla alakalı olarak yukarıdaki aşamaları gözden geçirmelisiniz. Sormak ya da eklemek istediklerinizi ise bize yorumdan bildirebilirsiniz.

Facebook yerini bildir ikonu çıkmıyor

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here