Paylaş

Facebook yeni gelen özellikler bana gelmiyor. Hesaplara dahil edilen yenilikler size sonradan geliyor ya da hiç gelmiyorsa nedenlerini inceleyeceğiz.

Facebook ve diğer sosyal medya hesapları sürekli şekilde güncellemeye gitmektedir. Gelişen teknolojiye ayak uyduran uygulamalarda yeni özellikler ise anında kullanılmaktadır. Facebook geçmişten günümüze kadar popülerliğini azaltmadan gelen ilk uygulamalarından bir tanesidir.

Milyarlarca kullanıcıya sahip olmasına rağmen kullanıcı kitlesini hızla büyütmeye devam etmektedir. Eskiden gençlere hitap eden uygulama artık orta kesime de hitap etmektedir. Annemizin, babamızın hatta dedemizin dahi Facebook hesapları bulunmaktadır.

Facebook yeni gelen özellikler bana gelmiyor

Facebook yetkilileri de bunu bildiğinden dolayı uygulamayı daha kolay hale getirmektedir. Sürekli olacak şekilde yeni özellikler hesaba dahil edilmektedir. Tabi bu yeniliklerden faydalanabilmek için uygulamanın en güncel halini kullanmanız gerekiyor.

Facebook yeni özellikler bende yok

Başka bir arkadaşınıza gelen yenilik sizin telefonunuzda görünmüyorsa yapmanız gereken bazı işlemler bulunmaktadır. Her şeyden önemlisi uygulamada topluluk kurallarına önem vermeniz gerekiyor. Ve bir özelliği olduğundan fazla kullanmamalısınız. Hesabınıza kısıtlama geldiği andan itibaren o kısıtlamanın kalkması 24 saati bulabiliyor.

Facebook yeni gelen özellikler bana gelmiyor

Yeni gelen özellikler bana da gelsin istiyorsanız;

  • Uygulamayı güncel tutmanız gerekiyor.
  • Kontrolleri Play store ya da Apple Store üzerinden yapabilirsiniz.
  • Eklenen yeniliklerin hesabınıza gelmemesi için sorun bildirmelisiniz.
  • Sorunun bildirilebilmesi için de telefonunuzu sallamanız yeterlidir.
  • Eklenen özellikleri telefonunuz kaldırmıyor olabilir. Bunu test etmek için farklı bir cihazdan deneme gerçekleştirebilirsiniz.
  • Önceleri aldığınız bir kısıtlama varsa buda buna etki etmektedir. Kısıtlamaların kaldırılması sonrasında yeni bir kısıtlama almamanız gerekiyor.
  • Güncellemeler telefonunuzdaki saat ve tarih ayarlarının hatalı olmasından kaynaklı da gelmiyor olabilir. Tüm bağlantılarınızı kontrol etmeniz gerekiyor.
  • Eğer Android işletim sistemli bir telefon kullanıyorsanız sırasıyla; Ayarlar>Uygulamalar>Facebook>Verileri sil ve Ön belleği temizle butonuna tıklıyoruz.

Facebook uygulaması içerisinde karşılaştığınız sorunu bu şekilde giderebilirsiniz. Yeni gelen özellikler tüm bu yaptığımız işlemler sonunda da gelmezse zaten Facebook bunu size bildirecektir. Sorun bildirisi yaptığımızdan ötürü ona olumlu ya da olumsuz bir geri dönüş yapılacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here