Merhabalar, bu yazımızda Facebook yanıt vermiyor sorunu ve çözümü için izlemeniz gereken yolları kapsamlı şekilde anlatacağız.

Facebook hesabınıza giriş yapmaya çalıştığınızda yanıt vermiyor uyarısı alıyorsanız sorunu nasıl çözüme kavuşturacağınızı birlikte kontrol edeceğiz. Aldığınız hatanın sizle mi alakalı? Yoksa uygulama ile mi olduğunu yazı içerisinde öğrenebilirsiniz.

Facebook’ta sadece bu hata değil farklı hatalarla da karşılaşabilirsiniz. Yanıt vermiyor uyarısını aldığınız andan itibaren ilk kontrol etmeniz gereken yer internet bağlantılarıdır. Bağlantılarınızı gözden geçirmelisiniz. Mobilden bağlıysanız wi-fi ağına, wi-fiden bağlıysanız eğer mobil ağına bağlanın. Ve daha sonrasında tekrar test edin. Yaptığınız bu işlemin sonunda aldığınız uyarının gitmiş olması gerekiyor. Yok ben de sorun devam ediyor diyorsanız bu durumda arka planda çalışan uygulamalarınız varsa bunları kapalı hale getirin. Ve daha sonrasında telefonunuzu kapatıp yeniden açın. İşlemleri yapıyor olmanıza rağmen sorununuz yine devam ediyorsa diğer yöntemlerin neler olduğunu birlikte inceleyeceğiz.

Facebook yanıt vermiyor

Facebook yanıt vermiyor uyarısı hala daha girmeye çalıştığınızda ekrana geliyorsa bunun için üzülmenize gerek yok. Yukarıdaki işlemleri doğru bir şekilde yaptığınıza eminseniz ve sorun yine gitmediyse aşağıdaki işlemleri devreye koyun.

  • Uygulamanızı Play store ya da Apple store alanından güncelleyin.
  • Ben daha öncesinde hiç güncelleme yapmadım nasıl yapabilirim? Diye sorabilirsiniz.
  • En kolay yöntem eğer giriş bilgilerinizi biliyorsanız uygulamanızı kaldırıp yeniden yükleyin.
  • Ve daha sonrasında tekrar giriş yapmayı deneyin. Yaptığınız bu işlem sonrasında yanıt vermiyor sorunu gitmiş olması gerekiyor.
  • Farklı bir telefon varsa yanınızda o telefondan hesabınıza giriş yapmayı deneyin. Ya da başka arkadaşınıza benzer sorunu yaşayıp yaşamadığını sorun.
facebook yanıt vermiyor
  • Arkadaşınızda sizinle aynı sorunu yaşıyorsa bu durumda problem sizle alakalı değil sunucu ile ilgilidir.
  • Sunucu kaynaklı olan problemler de sizin yapmanız gereken herhangi bir işlem bulunmamaktadır.
  • Bu tarz durumlarda sadece beklemelisiniz.
  • Son olarak Facebook sorun bildir alanından sorunu ilgili yetkililere iletebilirsiniz.

Facebook yanıt vermiyor sorunu ve çözümü için yukarıdaki işlemleri yaptığınız da sorununuzu giderebilirsiniz. Eklemek ya da sormak istediğiniz yerler olur ise bunu bize yorumdan iletebilirsiniz.

Facebook yanıt vermiyor sorunu ve çözümü

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz